В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Захворювання, які з'являється через проникнення і розвитку в клітинах організму різних вірусів - це вірусні захворювання. Віруси - це найдрібніші життєві форми, які розмножуються з величезною швидкістю, що може завдати шкоди людському організму, особливо дитячому організму. Профілактика вірусних захворювань у дітей - цей самий вірний спосіб уберегтися від тієї чи іншої хвороби.

Профілактика вірусних хвороб

Віруси можуть наздогнати дитини в будь-який час року, але особливо тоді, коли настає епідемія вірусних захворювань. Тому найефективнішим способом захисту від вірусів є щеплення. Але у випадку, якщо існують у вашого малюка протипоказання проти щеплення, можна застосувати інші способи профілактики від вірусів.

Заходи профілактики поділяються на специфічні (вакцинація) та неспецифічні – вживання часнику, цибулі, відвару шипшини, смородини, настоянки елеутерококу, аралії, ехінацеї, китайського лимоннику, женьшеню, оксолінової мазі та гомеопатичних засобів.

До неспецифічних засобів профілактики, що спрямовані на зміцнення загальних захисних сил організму, відносяться всі оздоровчі заходи:

фізична культура,

загартування,

перебування на свіжому повітрі,

обмеження впливу шкідливих звичок,

раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітамінів.

 Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

   Часто мити руки з милом;

   Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

   Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

Найперше, що необхідно зробити, щоб уникнути захворювань у дітей - це зміцнити імунітет. Для зміцнення імунітету необхідне комплексне харчування, багате вітамінами, вуглеводами, білками і іншими необхідними речовинами. Деякі місяці у дітей спостерігається дефіцит натуральних фруктів і овочів. У такі періоди додавайте в раціон малюка комплекс вітамін, особливо важливий вітамін С. Такі продукти, як часник і цибулю доступні протягом цілого року. Вони в боротьбі з вірусами дуже ефективні, тому для профілактики вірусних захворювань просто незамінні. Виділяються часником фітонциди, допомагають вироблятися інтерферону, який в свою чергу перешкоджає вірусу проникнути в клітини для подальшого розмноження.

Всім зрозуміло, що загроза вірусних захворювань зростає при епідемії того чи іншого захворювання. У цей період намагайтеся, щоб ваше чадо менше бувало в місцях скупчення людей. Потрібно уникати людей, що чхають і кашляють. Профілактика гострих вірусних інфекцій досить складна. Дитина не повинна перебувати з дітьми, уже хворими. Але багато дітей відвідують садочки та школи. У приміщеннях слід проводити регулярне провітрювання, вологе прибирання. Якщо є можливість - ртутно-кварцове опромінення лампою. При відвідуванні поліклініки з маленькими дітьми краще використовувати марлеву пов'язку. При вологому прибиранні не можна використовувати хлорвміщуючі препарати. Ці препарати сильно дратують слизову оболонку, не тільки хворого, але і здорової людини.

Інші способи профілактики вірусних хвороб у дітей

Необхідно давати дитині більше рідини. Це дуже хороший спосіб профілактики вірусних захворювань. Справа в тому, що рідина сприяє видаленню з організму токсичних речовин, а також бактерій і вірусів. Такі лікарські рослини як: липа, чебрець, материнка, ромашка, малина, м'ята, мають сечогінні, протизапальні та потогінний діями. Заварюйте дані рослини замість чаю, заправивши медом. Напої з додаванням шипшини, брусниці, малини, журавлини, збільшують опірність організму до захворювань.

Тепла ванна також входить в комплекс вправ профілактики вірусних хвороб. Під впливом теплої води і контрастних процедур зростає кількість в крові лейкоцитів. Вони сприяють виробленню лейкінів (бактерицидні речовини) і пригнічують мікроби. Тому частіше купайте свою дитину. Дуже важливо регулярно мити руки. Дитина досить часто руками чіпає все, що їй заманеться. Тому змушуйте дитину мити руки, особливо коли прийдете з вулиці і перед їжею. Також навчіть її менше торкатися обличчя руками. Через брудні руки передається до 80% вірусів і бактерій. Якщо регулярне миття рук неможливо, то добре використовувати спиртовмісні серветки.

Також потрібно гуляти на свіжому повітрі, адже там вірусів немає, але не можна переохолоджуватися, щоб не знизився імунітет у дитини. Під час епідемії вірусних захворювань потрібно частіше звичайного міняти білизну малюкові.

Для профілактики вірусних захворювань промивайте дітям ніс. Добре допомагає розчин морської солі з водою (чайна ложка солі на склянку води). Це проробляється для того, щоб не допустити проникнення вірусів в організм через порожнину носа. Під час промивання носа виділяється з носових пазух пил і слиз, що містять бактерії. Пам'ятайте, що профілактика захворювання - це найвірніший спосіб уникнути його.

Лікар загальної практики –

сімейної медицини

сімейної амбулаторії №6 «ЦПМСД №4»                                                                          Яворовський  В.Б.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com