В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Сказ - гостре інфекційне захворювання, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.Зараження людини відбувається при укусі або ослинення хворим на сказ твариною. Вірус сказу передається зі слиною. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук.

Сказ було відомо людям задовго до нашої ери і описано в різних найдавніших книгах.

Джерелом вірусу сказу є як дикі, так і домашні тварини. До диким відносяться вовки, лисиці, шакали, єноти, борсуки, скунси, кажани, гризуни, а до домашніх - собак і, кішки, коні, свині, дрібна та велика рогата худоба. Захворювання людей в основному пов'язані з пізнім зверненням укушених за медичною допомогою, з порушенням режиму під час щеплень або незавершеністю їх курсу.

Інкубаційний період (період від укусу до початку захворювання) в середньому становить 30-50 днів, хоча може тривати 10-90 днів, в окремих випадках - більше 1 року. Причому чим далі місце укусу від голови, тим більше інкубаційний період.

Загальна тривалість хвороби 5-8 днів.

Виділяють 3 стадії хвороби:

  1. Триває 1-3 дні. Супроводжується підвищенням температури до 37,2-37,3 ° C, пригнобленим станом, поганим сном, безсонням, занепокоєнням хворого. Відчувається біль в місці укусу, навіть якщо рана давно зарубцювалася.
  2. Триває 1-4 дні. Виражається в різко підвищеної чутливості до найменших подразнень органів чуття: яскраве світло, різні звуки, шум викликають судоми м'язів кінцівок. З'являються водобоязнь, аерофобія, галюцинації, марення, відчуття страху. Хворі стають агресивними,буйними.
  3. Настає параліч очних м'язів, нижніх кінцівок. Важкі паралітичні розлади дихання викликають смерть.


Неспецифічна профілактика полягає в місцевій обробці рани. Область укусу потрібно негайно ретельно промити розчином мила, спиртовим розчином і накласти асептичну пов'язку. Після цього звернутися за медичною допомогою для вирішення питання необхідності призначення специфічної профілактики (імуноглобулін + вакцина).

4 гор.больница

Ортопед-травматолог Мокрицький Ігор Михайлович

 

Артроз - це дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, яке розвивається внаслідок ураження хрящової тканини і суглобів . Артрозом хворіють 10-15% всіх жителів планети. З віком захворюваність істотно зростає, досягаючи 30-35% жителів похилого віку.

Причини виникнення

Артроз розвивається під дією як механічних, так і біологічних факторів, що порушують процеси утворення хряща суглобів і субхондральної кост і.

Артроз буває первинним і вторинним. Первинний артроз розвивається в силу закономірно розвиваються змін, наступаючих з віком. При цьому в залежності від спадкової схильності захворювання може розвиватися раніше або пізніше.

Вторинний артроз розвивається внаслідок травм, захворювань і може виникати в будь-якому віці.

симптоми артрозу

Спочатку внаслідок зменшення обсягу суглобової рідини, відбуваються порушення функцій суглоба. При русі хворий починає відчувати біль в ураженому суглобі . Зазвичай такі больові відчуття виникають після інтенсивної фізичної роботи і проходять після відпочинку. Надалі болю починають турбувати ночами. Відбувається запалення м'яких тканин, що оточують суглоб, в результаті чого в суглобі може зібратися рідина (випіт).

Через руйнування хрящової прошарку відбувається тертя кісток, що призводить до характерного хрускоту. Також при артрозі можлива деформація суглоба , внаслідок чого відбувається зміна його зовнішнього вигляду.

дії пацієнта

При виникненні характерних симптомів необхідно утриматися від фізичних навантажень і звернутися за консультацією до лікаря. На ранній стадії прогресування артрозу можна зупинити або істотно сповільнити.

профілактика артрозу

Профілактика артрозу зводиться до виключення травм і надмірних навантажень на суглоби. В даному випадку велике значення має контроль ваги.Зайва вага - це постійне навантаження на суглоби. Для запобігання розвитку артрозу корисними будуть ритмічні рухи, наприклад, спортивна ходьба або плавання. Своєчасне лікування ендокринних захворювань і правильне харчування мінімізують ймовірність розвитку артрозу.

Бережіть себе, будьте здорові!

4 гір. лікарня

Ортопед-травматолог Мокрицький Ігор Михайлович

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com