В

а

ж

л

и

в

о

 
 

В Україні шостий рік поспіль діє індивідуальний порядок профілактичного медичного огляду школярів, який здійснюється в присутності батьків в умовах лікувального закладу за місцем нагляду за дитиною згідно нормативним документам МОЗ України та схеми періодичності, що сприяє підвищенню якості проведення медичних оглядів.

Індивідуальний огляд дитини спеціалістами міської дитячої поліклініки  №4 можна провести у будь-який зручний для сім‘ї час. Однак, для уникнення черг перед кабінетами та надмірного лікарського навантаження, щорічно розробляються графіки огляду школярів. Ці графіки доводяться до відома адміністрацій шкіл, дітей та їх батьків.

Перевірка стану здоров‘я школярів, що проживають у сільській місцевості Великої та Малої Корених, батьки яких не мають можливості доправити дитину до лікувального закладу, здійснюється шляхом виїзних оглядів бригадою спеціалістів за місцем проживання таких дітей. Так, на вересень заплановані огляди школярів, що проживають у Великій та Малій Коренихах.

Медичні  профілактичні огляди проводяться згідно схеми періодичності. Додаткові обстеження і консультації спеціалістів призначаються індивідуально за медичними показами.Для визначення функціонального стану серцево-судинної системи всім дітям проводиться проба Руф‘є, яка дозволяє шляхом тестування визначити допустимі фізичні навантаження на уроках фізкультури для кожної дитини індивідуально.

Паралельно, при проходженні медичного профілактичного огляду, з метою раннього виявлення факторів ризику проблем алкогольного та наркотичного характеру, ведеться опитування дітей та підлітків, заповнюється медична документація (Ф086-2/о).

Так, станом на 1 вересня 2016 року спеціалісти міської дитячої поліклініки  №4 провели профілактичний медичний огляд  8405 школярів, що склало 97,2%. Протягом вересня будуть оглянуті діти шкільного віку у Великій та Малій Коренихах.

За результатами проведеної проби Руф‘є були виявлені відхилення від норми у 352 школярів. Діти пройшли додаткове обстеження у кардіолога – електрокардіографія (ЕКГ), ультразвукове дослідження (УЗД) серця. І вже за результатами додаткового обстеження 298 школярам вперше був поставлений діагноз вторинна кардіопатія.

А також інша вперше виявлена патологія у дітей:

-          Зі зниженим зором – 121 дитина

-          З порушенням постави – 258 дітей

-          З ожирінням – 57 дітей

Таким чином, індивідуальні медичні профілактичні огляди в лікувальному закладі в присутності батьків показали себе ефективним методом раннього виявлення та профілактики захворювань у дітей шкільного віку.

Юрченко О.О. – завідуюча дошкільно-шкільним відділенням міської дитячої поліклініки №4

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com