В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Щорічно 4 лютого весь світ відзначає день боротьби з онкологічними захворюваннями, проголошений Міжнародним союзом проти раку (UICC).

Мета цього дня в усьому світі – підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації. Звертаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися ефективних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Впродовж останніх років злоякісні новоутворення стабільно займають провідні місця у загальній захворюваності та смертності населення України. На даний момент вже відомо, що виникнення більше 40 % ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням, зокрема обмеження доступу до куріння дітей; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; надмірна вага; зловживання алкоголем.  У боротьбі з онкологією важливим є профілактичний напрямок, зокрема, підтримка імунітету, своєчасна діагностика, здоровий спосіб життя.

В Україні онкологічна патологія є причиною більш як 15 % усіх випадків смерті і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням.

Щорічно в Україні реєструються близько 160 тис. хворих з вперше виявленими злоякісними захворюваннями.

Ризик розвитку захворювання різко зростає після 45—50 років, а свого піку досягає приблизно у 65—70 років. Кілер номер один в онкології — рак легенів. Зазвичай його діагностують на останніх стадіях. Найчастіше він зустрічається у чоловіків, так як рак шлунка, рак передміхурової залози, товстого кишківника  й підшлункової залози. У жінок найчастіше виявляють рак молочної залози. Для успішного лікування вкрай важлива рання діагностика. 

Профілактика онкозахворюваності є своєчасне виявлення хвороби — це завдання всієї мережі системи охорони здоров’я, особливо її первинної ланки.
 Для раннього виявлення онкологічних захворювань,  населенню необхідно щорічно проходити чоловічій/ жіночий онкоогляд та флюорографічне обстеження.

Основні чинники ризику:
* Куріння — 20% випадків захворювання на рак викликає ця пагубна звичка;
* Сонячна радіація — сонячні ванни різко збільшують ризик занедужати на меланому;
* Надмірне вживання м’яса — ризик занедужати на рак знижується на 40%, якщо їжа на 75% рослинного походження;
* Зловживання ліками — захоплення медикаментами призводить до розвитку раку.

Лікар загальної практики

КЗ «ЦПМСД №4»

Царенко Галина Олексіївна

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com