В

а

ж

л

и

в

о

 
 

На цукровий діабет хворіють мільйони людей. Хоча цукровий діабет є серйозним захворюванням, за умови застосування належних заходів, Ви можете навчитися контролювати захворювання і вести повноцінне і активне життя. Але насамперед Вам необхідно навчитися піклуватися про себе.

Група спеціалістів, що займаються лікуванням Вашого цукрового діабету, може включати Вашого ендокринолога, терапевта, медсестру або інструктора з питань цукрового діабету, кваліфікованого дієтолога і ортопеда (спеціаліста з лікування захворювань стоп). Їх усіх об'єднує одна мета: допомогти Вам добре почуватися, незважаючи на цукровий діабет

Цукровий діабет - системне захворювання, викликане абсолютним або відносним дефіцитом гормону інсуліну, внаслідок чого в організмі розвивається порушення вуглеводного обміну. Перша ознака діабету - підвищення вмісту глюкози в крові (гіперглікемія) і як наслідок цього - виділення її із сечею (глюкозурія). Одночасно або трохи пізніше порушуються й процеси обміну жирів, білків, водно-сольовий баланс. В підсумку це може призвести до так званих діабетичних ускладнень: розвитку інфаркту міокарда, інсульту, важких уражень судин сітківки ока , нирок і інших систем. Це ставить діабет у ранг найгостріших медико-соціальних проблем, що вимагають невідкладних рішень.

Установлено, що діабет надзвичайно різнорідне захворювання. Буває, що він — лише прояв основного захворювання. Це так званий симптоматичний діабет, супутній , наприклад, ураженню ендокринних залоз: щитовидної, підшлункової , гіпофіза, наднирників . Така форма діабету може бути викликана й прийомом деяких ліків. При успішному лікуванні основного захворювання зникають і клінічні прояви цукрового діабету.

Істинний же діабет ділиться на два основних типи: інсулінозалежний (I тип), який раніше називали юнацьким , і інсуліннезалежний (II тип), або діабет дорослих.

                           Які симптоми цукрового діабету?

 

У ряді випадків діабет до пори до часу не дає про себе знати. Ознаки діабету різні при діабеті I і II. Іноді, може не бути взагалі ніяких ознак, і діабет виявляють при плановому огляді у лікаря . Але існує комплекс симптомів, характерних для цукрового діабету обох типів. Проявляються ознаки залежно від ступеня зниження секреції інсуліну, тривалості захворювання й індивідуальних особливостей хворого.

Основні ознаки цукрового діабету:

Підвищена спрага.

Прискорене сечовипускання в нічний час.

Сухість шкірних покривів.

Втрата ваги.

Судоми ніг.

Порушення зору.

Свербіж шкіри.

При появі вищезазначених симптомів Вам потрібно негайно звертатись до дільничого терапевта. Але навіть якщо Ви почуваєте себе добре- потрібно не рідше одного разу на рік звертатись до лікувального закладу за місцем проживання для обстеження з метою раннього виявлення можливих захворювань, у тому числі і цукрового діабету.

                              Чи існують методи профілактики цукрового діабету?

Правильно харчуйтеся! Споживайте їжу з низьким вмістом жиру, з більшою кількістю рослинних волокон. П'ять блюд з овочами й фруктами в день. Їжте більше продуктів, богатых складними вуглеводами. Це сповільнить надходження глюкози в кров, буде підтримувати низький рівень холестерину. (їжте хліб з борошна грубого млива, макаронні вироби, рис, овочі, овес, ячмінь, капусту, гречку, картоплю).

Не створюйте великі навантаження на підшлункову залозу! Харчуйтеся маленькими порціями суворо через 4 години. Це кращий спосіб забезпечити кров необхідною кількістю інсуліну для переварювання їжі, що ви з’їли.

Не вживайте цукор й сіль! Навіть дуже мала кількість з'їденого цукру може до небес підняти його рівень у крові. А солона їжа різко підвищує кров'яний тиск.

Слідкуйте за своєю вагою!

Займайтеся спортом! Заняття легкими фізичними вправами не менше 5 разів у тиждень знижують ступінь ризику захворіти цукровим діабетом на 50 %.

Пийте вітаміни!

Не нервуйте!

18 листопада 2015 року в КЗ ММР ЦПМСД №5 пройшла акція з безкоштовного вимірювання рівня цукру крові та виміру артеріального тиску. Було обстежено 120 відвідувачів, виявлений підвищений рівень цукру крові у 5 осіб, підвищений артеріальний тиск у 10 осіб. Пацієнти з виявленою патологією направлені на дообстеження та консультацію лікарів.

IMG 20151118 091506

IMG 20151118 091626 3CS

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com