В

а

ж

л

и

в

о

 
 

old1Інсульт посідає друге місце в переліку головних причин інвалідності та смерті у світі та в Україні. Профілактика інсульту починається з вивчення причин, які призводять до порушення живлення кров’ю ділянки головного мозку.

 

 • артеріальна гіпертензія;
 • нездорове харчування, внаслідок чого підвищується холестерин та розвивається атеросклероз;
 • захворювання серця (миготливааритмія);
 • цукровий діабет;
 • куріння;
 • зловживання алкоголем;
 • ожиріння;
 • несприятливі психосоціальні чинники;
 • гіподинамія (недостатня фізична активність).

  Атерома - це доброякісна кіста шкірного покриву, яка виникає як результат закупорювання протоків сальних залоз. За своїм походженням дане утворення відноситься до ретенційних (залишкових) кіст.
  Порожнина атероми заповнена масою творожистої консистенції (накопичення виділень сальних залоз). Атероми можуть виростати на різних ділянках тіла, бувають поодинокими або носять множинний характер (атероматоз).

  Симптоми хвороби:
  Атерома без ускладнень практично не турбує людину, часто залишається непоміченою. При локалізації на обличчі призводить до косметичного дефекту. Як правило, тільки в таких випадках (або приєднання ускладнень) пацієнти звертаються за медичною допомогою.

Гемангіома - пухлинне утворення, судинної природи, доброякісного характеру, може вражати різні ділянки тіла людини.
причини гемангіоми
  Причини і механізми появи гемангіоми на сьогоднішній день до кінця не встановлені. Існує думка, що розвиток гемангіоми у дітей, може бути пов'язано з інфекціями вірусної природи у вагітної жінки, в період закладки органів судинної системи плода. До факторів, що сприяють розвитку гемангіоми, слід віднести: травми при пологах, багатоплідна вагітність, вік породіллі - після 40 років, імовірність розвитку у плода аномалій зростає, недоношеність дитини, вплив токсичних речовин, нікотину та алкоголю.

Карпальний канал - це схожа на канал трубка, яка знаходиться в глибині долоні між м'язами тенара і мізинця.
Під цим розуміє «утиск нерва» на долоні. На висоті суглоба долоні між м'язами великого пальця і мізинця розтягується широка зв'язка. Цей зв'язок двох посад (Retinaculum flexorum) є кришкою карпального каналу, який має серединні нерви (Nervus medianus) і сухожилля згинача пальців. При синдромі карпального каналу даний канал стає вузьким і виникає тиск на серединні нерви.

  Типовими симптомами для СКК є нічні болі, порушення чутливості і безсилля в кисті і пальцях. Якщо захворювання присутні кілька років, то може наступити м'язова атрофія тенара

Шановні жителі міста!

warning  Перевірте наявність щеплень від дифтерії у себе та ваших близьких, проконсультуйтесь з сімейним лікарем, педіатром, терапевтом. Вакцини є в достатній кількості та наявності у всіх сімейних амбулаторіях міста.

Ще не пізно захистити себе та близьких - зробіть це!!!

  Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради інформує:

  Станом на 25.10 2019 в Україні лише за жовтень зареєстровано 16 випадків дифтерії: 15 випадків – у студентів та 1 випадок – у 9 річного хлопчика. Всі захворівші не були щеплені.

vacsine5  Грип – це гостра вірусна інфекція, яка легко розповсюджується від людини до людини та циркулює в усьому світі, викликає епідемії і уражує представників будь-якої вікової категорії . Найбільш ефективним засобом проти грипу та його тяжких ускладнень є вакцинація.

  В сезон 2019-2020 для профілактики грипу в Україні пропонуються дві вакцини: «Ваксігрип Тетра», виробництва Санофі Пастер, Франція  та «Джісі Флю», виробництва Дрін Кросс Корпорейшн, Корея, які пройшли державний контроль якості і надійшли в продаж. Їх можна придбати в аптеках за власні кошти та щепитися у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким укладена декларація.

Не забувайте, вакцинований – значить захищений!

Шановні друзі! ProfFlue

  У зв’язку з настанням осені та зниженням температури навколишнього середовища, відмічається підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

vakcinaciya3  Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України № 551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні», антирабічні щеплення проти сказу не входять до переліку обов’язкових, а проводяться за епідемічними показаннями.
  Вакцина проти сказу надходить до закладів охорони здоров’я міста централізовано, а також закуповується за кошти місцевих бюджетів та бюджетів закладів охорони здоров’я міста, які не заборонені чинним законодавством.

brest5Переваги грудного вигодовування для дитини

  З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла - захист від хвороб. Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Від грудного вигодовування отримують користь і матері, у яких знижується ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та діабету.

Збалансований раціон і поживні речовини.

1  Грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених. Воно містить усі поживні речовини, що необхідні для розвитку та росту дитини протягом перших місяців життя. За винятком конкретних протипоказань (певні хвороби, наприклад, ВІЛ), грудне молоко матері є найбезпечнішим джерелом поживних речовин, вітамінів та енергії, оскільки не містить жодних додаткових, шкідливих чи забруднюючих речовин.

  Грудне молоко повністю покриває потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб дитини в поживних речовинах, а протягом другого року життя – покриває третину цих потреб.

Фото1 Фото2

КНП ММР  «Міська лікарня  швидкої  медичної допомоги»

  Адміністрація підприємства нагадує мешканцям міста, категорії громадян: учасникам АТО та ООС, змушеним переселенцям зі сходу України та півострова Крим, що в КНП ММР  «Міська лікарня  швидкої  медичної допомоги»   є можливість  проведення  діагностичних   та лікувальних процедур на колінному суглобі (при пошкодженнях менісків, артрозах, які потребують артроскопічних втручань). Лікування вказаних категорій пацієнтів виконується за бюджетний рахунок. Використовується грантове обладнання, фірми «Wolf».

Стаття присвячена тижню підтримки грудного вигодовування

81–7 серпня – Всесвітній тиждень грудного вигодовування.

З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла - захист від хвороб. Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Від грудного вигодовування отримують користь і матері, у яких знижується ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та діабету. Докладніше про користь грудного вигодовування для матері і дитини і основні правила грудного вигодовування - у нашій публікації.

Зростає загроза сонячних та теплових ударів!

WhiteCarl Як знизити ризики?
•    Якщо є така можливість, обмежте перебування на вулиці з 11ранку до 17 вечора
•    Під час перебування на сонці захистіть голову! Для цього підійдуть: біла панама, невелика світла кепка з козирком, бавовняна косинка, солом’яний капелюх або парасолька
•    На вулиці «гостюйте» у затінках
•    Надайте перевагу одягу з пористих тканин(бавовняних, лляних та ін.), через які легко відбувається обмін повітря

•    Якщо не заборонено лікарем, випивайте 1,5-2 літри води на день (солодкі газовані напої організму не корисні)

•    Ні в якому разі не вживайте алкогольні напої
•    Відкорегуйте  свій раціон  – більш легка їжа дозволить організму  легше переносити навантаження спекою

•    Максимально обмежте фізичну активність на вулиці

•    Кондиціонуючи приміщення,  не забувайте, що перепад між температурою ззовні та в приміщенні не повинен перевищувати 10 градусів, це теж дуже шкідливо

vaccines8Панічна атака – ценесподіваний,  "безпричинний" напад,  що супроводжується  порушенням емоційного стану від легкого емоційного дискомфорту до  панічного, некотрольованого страху смерті    та вегетативними проявами (усіма або не менше чотирьох із нижче перечислених):

 • ускладненедихання;
 • запаморочення;
 • тремтіння–ознобоподібний стан;
 • хворобливе або прискорене серцебиття;
 • пітливість;
 • задуха;
 • нудота або дискомфорт в шлунку;
 • деперсоналізація (відчуття, щотілоабоякасьйогочастина є чужою) або від чуттянереальності того, що відбувається;
 • оніміння або поколювання голками, частіше в кінцівках;
 • почервоніння обличчяабо «гусяча» шкіра;
 • біль і дискомфорт у грудях;

1  Частота кесаревого розтину в Україні постійно зростає: з 9,59% у 1999 р. до 16,1% у 2009 р., що збільшує ризик материнської та перинатальної захворюваності та смертності. На теперішній час кесарів розтин залишається найбільш поширеним оперативним втручанням в акушерстві і, на жаль, в деяких країнах займає вирішальне положення під час вибору метода родорозрішення. Протягом останніх десятиліть частка проведення кесарського розтину збільшилась в усьому світі, особливо в тих країнах, де показами для кесарського розтину є бажання самої вагітної. Так, на приклад, в США кесарів розтин за бажанням жінки виконано у 4% вагітних; в Бразилії, Тайвані, Чилі в приватних установах частота кесарського розтину перевищує 40%, в муніципальних – менше 20%. Не дивлячись на це, збільшення частоти кесарського розтину не впливає на материнську та малюкову захворюваність та смертність.

  Найбільш значущий маркер, що відображає ризик, пов’язаний з кесарським розтином, - показник материнської смертності, асоційований з кесаревим розтином ( приблизно 40 на 100 000 живонароджених), тобто в 4 рази вище, ніж для всіх типів вагінальних пологів ( 10 на 100 000 живонароджених ), і в 8 раз вище, ніж для нормальних вагінальних пологів( 5 на 100 000 ).

Меланома (або рак шкіри) – найпоширеніше онкологічне захворювання, яке все частіше зустрічається у пацієнтів в будь-якому віці. Захворювання розвивається через пігментні клітини шкіри – меланоцити, а також з родимих плям (їх часто називають пігментними новусами).

melanoma

kir2

  За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 23.04.2019  в Україні на кір захворіло  41640 осіб, з них 19271 – дорослі,  22369 – діти. Від ускладнень внаслідок кору  по Україні померло 15 осіб. Серед жителів міста Миколаєва захворіло 623 особи, 148 дітей та 475 дорослі.

  Захистити дітей з серйозними протипоказами щодо щеплень може тільки колективний імунітет, коли 95-98% населення вакциновані проти кору.

  Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців - усіх разом і кожного зокрема - залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

CalenVacz

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com