В

а

ж

л

и

в

о

 
 

      Вакцинація (щеплення, імунізація) - створення штучного імунітету до деяких хвороб з використанням  відносно нешкідливих антигенів (білкових молекул), вірусів типу кору, або бактерій. У відповідь на це в організмі людини активізується імунна система, яка синтезує антитіла до збудника інфекції і штучним способом формує імунітет до цього захворювання. В результаті цього інфекція згодом або взагалі не проникне в організм, або прояви хвороби будуть зовсім слабкі.

      Профілактичні щеплення дуже важливі як для дітей, так і для дорослих, цей захід є єдиним засобом профілактики хвороб, які не підлягають лікуванню або лікуються дуже важко (вірусний гепатит В, дифтерія, правець, кашлюк та ін.).

      Для маленької дитини профілактичні щеплення особливо важливі, оскільки її організм дуже уразливий перед різними інфекціями. Якщо мама була своєчасно імунізована або перехворіла будь-яким інфекційним захворюванням - то в перші місяці життя дитина захищена материнськими антитілами, але потім захист слабшає - і тут вже не обійтися без профілактичного щеплення. Згодом, немовля, що годується грудьми, постійно отримує додаткові антитіла з грудним молоком. Але такий імунітет носить тільки тимчасовий характер. Тому вакцинацію необхідно розпочинати з самого раннього віку відповідно до календаря щеплень.

      Перед тим, як зробити профілактичне щеплення, пацієнтові проводиться медогляд з термометрією для виключення гострого захворювання, з обов'язковою інформацією про можливі побічні ефекти і відміткою в амбулаторній карті про проведену бесіду сімейним лікарем (дільничним терапевтом /педіатром). Побічні ефекти властиві усім лікарським засобам, у тому числі і вакцинам. Але ризик отримати ускладнення від щеплення набагато менший, ніж ризик від наслідків інфекційної хвороби у нещеплених.

      Якщо у людини є протипоказання або нетипові реакції на попередні щеплення, то сімейний лікар складає індивідуальний графік проведення профілактичних щеплень даному пацієнту.

      На сьогодні зареєстровано чотири різні типи вакцин :

- які містять ослаблений живий мікроорганізм (наприклад вакцина проти

поліомієліту, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу).

- які містять убитий мікроорганізм (наприклад вакцина проти коклюшу).

- які містять анатоксин що виділений бактерією або вірусом (наприклад проти дифтерії і правця - фактично анатоксини).

- біосинтетичні вакцини, що містять речовини, отримані генно-інженерними

методами, які викликають реакцію імунної системи (наприклад вакцина проти гепатиту B, гемофільної інфекції).

      Після проведення щеплення за пацієнтом встановлюється спостереження згідно термінів, вказаних в інструкції. Кожна людина повинна визначитися з вибором: хвороба з ускладненнями або можливість захистити життя шляхом вакцинації.

Міський позаштатний інфекціоніст УОЗ ММР                               В.В.Шкляров

 

            Управління охорони здоров’я  Миколаївської міської ради інформує всіх медичних працівників та населення міста про загрозливу епідемічну ситуацію в Україні  щодо захворюваності на правець.

9176440 pravets original            За даними Міністерства охорони здоров’я України, з початку цього року в країні було зареєстровано 6 випадків захворювання дітей на правець. Останні випадки були виявлені у Житомирській  та Львівській областях.

      Жодна дитина не була щеплена!

      Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами.

            Зараження відбувається через інфіковані рани – від незначних подряпин до більш значних порушень цілісності шкіри та слизових оболонок, при будь-яких травмах, обмороженнях, опіках.

Управління охорони здоров’я  Миколаївської міської ради турбує критично низький рівень вакцинації населення в місті. За 7 місяців 2017 року в місті вакциновано лише 15 % осіб, які підлягають щепленню. Станом на 08.08.2017 в місті в наявності - 100 623 доз вакцин поти правця.

Враховуючи те, що в закладах охорони здоров’я  міста, як  і  в Україні в цілому, відсутні протиправцева сиворотка та специфічний імуноглобулін, які необхідні для лікування; тривалий час була відсутня протиправцева вакцина; наявність  значної кількості несвідомих відмов від щеплення - управління охорони здоров’я  Миколаївської міської ради застерігає доросле населення міста активніше вакцинуватися від правця.

      Єдиним методом попередження правця є щеплення протиправцевою вакциною.

Не чекайте біди! Звертайтеся для щеплення до сімейних лікарів за місцем проживання. В разі виникнення проблем при вирішенні питання щеплення за місцем проживання, телефонуйте на гарячу лінію управління охорони здоров’я  Миколаївської міської ради  тел. 37-11-63.

Просимо батьків вакцинувати дітей відповідно до українського календаря планових щеплень та наздогнати пропущені дози, якщо дитина не була вакцинована вчасно.

Встигніть захистити себе і своїх дітей!

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com