В

а

ж

л

и

в

о

 
 

      Першорядне значення для успішного відновлення колишньої цілісності відірваної або відрізаної кінцівки (реплантації) має надання першої допомоги постраждалим і виконання необхідних умов зберігання і транспортування ампутованого сегмента кінцівки. Вирішальне значення має також час від моменту травми до надходження потерпілого в хірургічне відділення.

 finger4 Ампутовані фрагменти зібрати, загорнути в стерильну серветку (сухе полотно, хустку), не очищати і не промивати. Укласти в три чистих прозорих поліетиленових пакети, вкладених один в інший. Створений пакет помістити в пакет з водою, не допускаючи попадання води в пакет з фрагментами тіла, потім у великий пакет заповнений льодом. Таким чином температура тканин підтримується на рівні 4-5 градусів Цельсія. Такий спосіб консервації тканин дозволяє тривалий час зберігати відокремлені частини тіла в життєздатному стані. Ампутант повинен знаходитися при достатньо низькій температурі, але не повинен безпосередньо стикатися з льодом або снігом, оскільки може виникнути холодове ураження тканини. 

       Для зниження ступеня тяжкості наслідків травм, що супроводжуються травматичною ампутацією фрагментів (сегментів, частин тіла), при наданні першої допомоги постраждалим з повною травматичною ампутацією фрагментів тіла рекомендується в першу чергу зупинити кровотечу накладанням джгута вище рівня ушкодження, прикріпити до нього записку із зазначенням часу і дати накладення, потім накласти стерильну пов'язку. Залежно від ситуації необхідно організувати пошук ампутанта. Необхідно докласти максимум зусиль для його якнайшвидшого виявлення для того, щоб зберегти для потерпілого шанси на ретрансплантацію. Збираючи відокремлені фрагменти кінцівок, не слід нехтувати окремими дрібними або сильно пошкодженими частинами тіла, тому що вони можуть бути використані при реплантації хірургічним шляхом. Пошук і збереження ампутанта не повинні перешкоджати проведенню екстреної допомоги для порятунку життя потерпілого (зупинка кровотечі) і протишокових заходів.

      Визнані терміни холодової аноксії складають:
А) 24 години для пальців.
Б) 10-12 годин для кисті, стопи .
В) 6-8 годин для передпліччя і гомілки.
Краще орієнтуватися на менший час, враховуючи те, що для включення тканин у кров (під час операції) ще буде потрібно близько двох-трьох годин.
      У всіх випадках в першу чергу слід звертати увагу на надання допомоги самому потерпілому і негайне направлення потерпілого в спеціалізований лікувальний заклад, який має можливість виконувати реплантацію. Обов'язкова транспортна іммобілізація ушкодженої кінцівки.

Лікар-мікрохірург міської лікарні № 4  Потапенко А.О.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com