В

а

ж

л

и

в

о

 
 

 За матеріалами: НСЗУ - Національна служба здоров'я України

4383 doctor medical medicine health 42273У переважній кількості випадків гострий  і хронічний  біль в спині є доброякісним станом, і більшість пацієнтів не потребують проведення додаткових інструментальних досліджень. Однак необхідно знати ознаки серйозної патології при болю ( «червоні прапорці»):

• дебют болю у пацієнтів у віці старше 55 років і молодше 20 років;

• наявність в анамнезі злоякісного новоутворення;

• збереження болю в спокої;

• значна травма в недавньому анамнезі (падіння з висоти, автоаварія);

• безпричинне зниження маси тіла;

 

тромболізис на сайт признакм інсульту10.09.2020 в Міській лікарні № 1 проведено тромболітичну терапію пацієнту, який був доставлений з ішемічним інсультом в межах «терапевтичного вікна», що дало можливість спостерігати практично миттєве поліпшення стану пацієнта, зникли грубі неврологічні порушення.

MinZdorUkМІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ


12.05.2020 № 1106
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 травня 2020 р. за № 457/34740

 

   Відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року, а також з метою попередження поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) в Україні НАКАЗУЮ:

fire1  Управлінню охорони здоров’я Миколаївської міської ради підпорядковано 18 комунальних некомерційних підприємств, які мають 52 окремо стоячих будівлі.

  На теперішній час системами автоматичної пожежної сигналізації, з виводом на пульт централізованого управління оснащенні 29 об’єктів медичних та адміністративних будівель закладів охорони здоров’я міста. Без виведення на пульт – 3 об’єкти.

  До  керівників всіх закладів охорони здоров’я міста доведено інформацію Головного управління державної служби України  з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області від 09.12.2019 № 25/874 вимоги чинного законодавства щодо необхідності обов’язкового впровадження систем та пристроїв протипожежного захисту, згідно ДБН В.2.5-56:2014  «Системи протипожежного захисту» під час проведення нового будівництва, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення, капітального ремонту, зміни категорій приміщень і будинків за вибухопожежною і пожежною небезпекою».

reformNotebook  Через велику кількість питань стосовно того, за якими пакетами медичних послуг ведення електронних медзаписів залишається обов’язковим, а за якими - відтерміновується до 1 липня 2020 року, надаємо роз’яснення.
  8 квітня Кабінетом Міністрів України прийнято  постанову № 267 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 і від 5 лютого 2020 р. № 65». Відповідно до Змін, внесених цією постановою, запроваджено «пільговий період» для ведення електронних медичних записів для окремих випадків.Через те, що у підписників сторінки НСЗУ у фейсбуці виникло багато питань стосовно того, за якими пакетами медичних послуг ведення електронних медзаписів залишається обов’язковим, а за якими - відтерміновується до 1 липня 2020 року, надаємо роз’яснення.

lableMOZВідповідний документ ініційований Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим і підготовлений за два дні його роботи на посту очільника відомства.

“Вже зараз усі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення чи ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн”, - заявив Максим Степанов. 

lableMOZ  Ми отримуємо повідомлення, що у деяких медичних закладах відмовляються брати зразки для дослідження на коронавірусну хворобу. 

  Наголошуємо, що лікарі повинні діяти відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги. 

  Також в стандарті є чіткі критерії за якими люди підпадають під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання їм повинні проводити тест на COVID-19. 

  Також за дорученням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктора Ляшка, у всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів.

MinZdorUkЗ 29 березня Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ Україн оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.

18879-priklad_1_1.png  Безперервний професійний розвиток (БПР) лікарів впроваджується з минулого року. Вільний вибір надавачів освітніх послуг та заходів відповідно до професійних потреб та можливостей – перевага такого підходу. Тематичні курси на базових кафедрах вже НЕ мають обов’язкового характеру. Лікар щороку має набрати 50 балів БПР. А як – вирішувати йому самому. Розповідаємо, як нараховуються бали БПР на прикладах та пояснюємо, скільки балів за який захід може отримати лікар.

ПРИКЛАДИ, ЯК НАРАХОВУЮТЬСЯ БАЛИ БПР

 

  • Приклад 1

  Курс «Базова підтримка життєдіяльності» (Basic Life Support), що відбувся у Черкасах сьомого березня 2019 року. 

  За такий одноденний симуляційний тренінг в Україні, відповідно до таблиці (додатку 5 Порядку проведення атестації лікарів) нараховуються 15 балів. Водночас захід сертифіковано Європейською радою реанімації (ERC). Тому у підсумку за нього
  лікареві зараховуються 30 балів БПР.

Перейти до перегляду файлів

  Каталог містить:

№663 Наказ COVID-19.pdf
Наказ: Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COV-19

п.2 Додаток 1.pdf
Клінічний маршрут пацієнта, який відповідає визначенню випадку COVID-19

п.2 Додаток 2.pdf
Визначення випадку захворювання на COVID-19

п.2 Додаток 3.pdf
Відбір, зберігання та транспортування зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2

п.2 Додаток 5.pdf
Визначення контактної особи
п.2 Додаток 5.pdf
Моніторинг контактних осіб хворого на COVID-19

п.2 Додаток 6.pdf
Раціональне використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) при захворюванні на COVID-19

п.2 Додаток 7.pdf
Заходи з профілактики інфекцій та інфекційний контроль під час надання медичної допомоги пацієнту, який підлягає визначенню випадку COVID-19

п.2 Додаток 8.pdf
Рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах  

Перейти до перегляду файлів


ЩО СПРОЩЕНО У АТЕСТАЦІЇ ЛІКАРІВ

Подавати звіт про професійну діяльність за останні 3 роки на 20 сторінках з формальними показниками НЕ потрібно

Замість цього лікарі мають надати індивідуальне освітнє портфоліо на 1 сторінку. В нього лікар щороку записує своє навчання, а засвідчує цей документ керівник закладу. Ознайомитися з бланком освітнього портфоліо можна у додатку 2 Порядку проведення атестації лікарів. 

Щорічна перевірка особистих освітніх портфоліо відбуватиметься з 2021 року. Лікар має надсилати своє портфоліо за попередній рік в атестаційну комісію до 01 березня поточного року.

Співбесіду з атестаційною комісією було скасовано

Безперервний професійний розвиток (БПР) лікарів впроваджується з минулого року. Вільний вибір надавачів освітніх послуг та заходів відповідно до професійних потреб та можливостей – перевага такого підходу. Тематичні курси на базових кафедрах вже НЕ мають обов’язкового характеру. Лікар щороку має набрати 50 балів БПР. А як – вирішувати йому самому. Розповідаємо, як нараховуються бали БПР на прикладах та пояснюємо, скільки балів за який захід може отримати лікар.

Додатки: 1, 2


29640c545f95ca9204b57e21fdc9e584_1577355052_100.jpeg  Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень визначено пріоритетними напрямами. Вони будуть безоплатними для українців. Національна служба здоров'я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. У Програмі медичних гарантій на це виділено близько 1 мільярда гривень.

  Впровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів наших громадян. Саме тому інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень - мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія - визначено пріоритетними послугами та будуть безоплатними для українців. На це у Програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com