В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Здоров’я населення є показником цивілізованості суспільства та відображає рівень соціально-економічного розвитку держави. Соціальна значущість здоров’я  дітей  підліткового віку  визначається тим, що вони представляють  репродуктивний, інтелектуальний, економічний, соціальний, політичний та культурний потенціал суспільства. Медична допомога підліткам повинна вирішувати широкий спектр медико-соціальних проблем з профілактичною спрямованістю.  Таким вимогам відповідають «Клініки, дружні до молоді» (КДМ) в Україні. В них  допомога надається  спільно педіатрами, психологами, гінекологами, урологами,  дерматовенерологами, соціальними працівниками, юристами.

 

Клініки, дружні до молоді та інші медичні служби доповнюють одна одну для досягнення єдиної мети – збереження здоров’я молодого покоління. На базі  міської дитячої поліклініки №4, за адресою: вул. Чкалова, 93 в липні 2009 року було відкрито відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді». За три роки,  в липні 2012 року відділення пройшло оцінку на відповідність статусу «Клініка, дружня до молоді», та надає комплексну медичну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу  цільовій групі на основі «дружнього підходу»,  за принципами чотирьох «Д»:

-         Доступність;

-         Доброзичливість;

-         Добровільність;

-         Довіра.

На відміну від існуючих лікувально-профілактичних закладів, відділення «Клініка, дружня до молоді» має свої особливості:

-         медична допомога розрахована на здорових та хворих;

-         головне – робота над проблемами підлітків, профілактика та лікування;

-         критеріями якості роботи - є повторне відвідування підлітків та молоді;

-         допомога надається комплексна (медична, психологічна, соціальна, правова);

-         вирішуються «нетрадиційні проблеми», з якими не йдуть до звичайного амбулаторно-поліклінічного закладу;

-         модель співробітництва: рішення при консультуванні приймається за участю особи, яка звернулася по допомогу.

Одним із спеціалістів, які надають допомогу у  відділенні  «Клініка, дружня до молоді» МДП №4 є лікар-педіатр, який пройшов підготовку на семінарі - тренінзі МОЗ України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) по наданню медико-соціальних послуг підліткам та молоді та постійно підвищує свій професійний рівень. Лікар-педіатр забезпечує дотримання принципів професійної етики, збереження лікарської таємниці, конфіденційності, анонімності (на прохання відвідувача), розуміння та прийняття особливостей підліткового віку.

Інформування, консультування, профілактична та лікувально-діагностична робота – основні напрямки діяльності лікаря-педіатра.

В ході консультування  виявляється і обговорюється проблема клієнта-підлітка з метою спільного пошуку шляхів виходу із складної життєвої ситуації,  зміни ризикованої поведінки на таку, що дасть змогу зберегти життя і здоров я. Проводиться збір історії захворювання, визначається обсяг обстеження та лікування. Для цього може бути задіяна мультидисциплінарна команда, яка діє під керівництвом завідувача відділення.

Лабораторні клінічні, біохімічні дослідження, ЕКГ, УЗД, рентгенологічні обстеження, лікування  -  проводяться на базі міської дитячої поліклініки №4 з використанням потужностей діагностичного відділення, відділення клінічної лабораторії, денного стаціонару, фізіотерапевтичного відділення,  згідно протоколів, затверджених  МОЗ України. При необхідності  проводиться переадресація відвідувача до іншого медичного закладу міста.

Як у критичний період народження, так і в пубертатному віці нерідко зіштовхуємось з низкою явищ, що стоять на межі між нормальними фізіологічними показниками і патологічним станом. Це викликає тривогу у батьків, впливає також досить негативно на підлітка. Тому в КДМ можливе проведення різних видів консультування (індивідуальне з підлітком, сімейне з батьками,  групове, інформаційне (плакати, брошури, рекламні проспекти, відео і аудіо матеріали)), консультування по телефону «Довіри» 24-80-21, дистанційне (мережею Інтернет – VK.com/club 40643040).

Процес консультування в КДМ МДП №4  передбачає чітке дотримання принципів:

-         доброзичливого ставлення до підлітка, повага до його почуттів і переживань;

-         не осудливий підхід до відвідувача, консультант висловлює свою думку без оцінок дій підлітка;

-             надання об’єктивної інформації, яка повинна бути зрозумілою,    доступною, точною;  

-          залучення підлітка до прийняття самостійного, добровільного вибору типу поведінки і відповідальності за наслідок своїх дій.   

Порушення, які пов’язані з процесами росту, підвищена рухова та  нервово-психічна активність можуть призвести до значної напруги у роботі нервової системи, особливо її вегетативного відділу, ендокринних залоз і обміну речовин. Криза періоду дорослішання може стати причиною зловживання речовин, що викликають стани зміненої психічної діяльності – алкоголь, наркотики, тютюн, порушення харчування та інше.

Лікарем-педіатром КДМ проводиться інформаційно – просвітницька та профілактична  робота з питань формування здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я та підготовку до усвідомленого батьківства, формування відповідальної поведінки в статевих та міжособистісних відносинах.

Спеціалісти відділення  «Клініка, дружня до молоді» МДП №4 м. Миколаєва проводять профілактичні заходи з попередження виникнення ризикованої поведінки та зменшення впливу її наслідків, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ/СНІДУ, наркоманії, алкоголізму, паління серед молоді тощо.

Звернутися за консультацією до лікаря-педіатра відділення КДМ МДП №4  та інших спеціалістів, в тому числі психолога, юриста та соціального працівника, а також гінеколога, уролога, дерматовенеролога з питань здорового способу життя,  профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі можна за адресою: м. Миколаїв, вул. Чкалова, 93, або за телефоном: 24–80–21 з 9 до 18 год., крім вихідних.

 Всі консультації – безкоштовні.

Л.А.Кузьміна
Лікар-педіатр відділення медичної допомоги
підліткам та молоді  МДП №4 

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com