В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Підлітковий вік – це період життя, коли людина уже не дитина, але ще не доросла. Фізичне зростання та розвиток супроводжується статевим дозріванням, яке найчастіше веде до інтимних відносин. Юність – це час дослідження та вираження  своєї сексуальності. Несприятливі наслідки незахищених статевих стосунків включають дуже ранню та небажану вагітність, захворювання, що передаються статевим життям, включаючи ВІЛ. Факт підліткової вагітності, особливо у ранньому підлітковому періоді, несе високий ризик ускладнень, що можуть виникнути як у ході вагітності, так і при пологах. Недостатній багаж знань і навиків, уразливість у плані примусових статевих стосунків становить підлітків у групу високого ризику  небажаної вагітності й інфекційних захворювань.Ранній початок статевого життя - це початок статевого життя до закінчення підліткового віку. Перший статевий досвід для підлітків це частіше експериментування. Як правило, не готуються до цього заздалегідь, не використовують презервативи й інші засоби контрацепції, навіть якщо вони можуть і знають, де їх купити. Дівчаткам-підліткам дуже часто не вистачає сили, впевненості та навичок, щоб протистояти небажаним стосункам. Якщо засоби контрацепції не використовуються, підлітки обох статей ризикують набути захворювання, що передаються статевим шляхом, а дівчатка завагітніти. Багато молодих жінок навіть не знають про те, що вони захворіли венеричним захворюванням, оскільки відсутні симптоми, або тому що дівчата не знають їх. За відсутності діагнозу та лікування, захворювання продовжує непокоїти жінку і в дорослому віці та може привести до хронічних захворювань органів малого тазу, позаматкової вагітності та зрештою до безпліддя.

Таке захворювання як рак шийки матки, як правило, виявляється в пізніші роки життя, але дослідженнями  доведено, що ризик розвитку даного захворювання зростає в два рази, якщо жінка почала жити статевим життям у ранньому підлітковому періоді. Велику роль відіграє раннє інфікування вірусом папіломи людини.

Дівчатка, що завагітніли будучи підлітками, набагато рідше звертаються за перинатальною  допомогою, ніж дорослі жінки. У той же час, у вагітних підлітків набагато частіше виникають проблеми із здоров’ям, ніж у жінок старше 20 років. У ранньому підлітковому періоді організм дівчаток все ще зростає, і розміри їх тазу не досягли дорослих розмірів. При виношуванні вагітності зростають потреби в живильних речовинах, що може призвести до уповільнення зростання дівчинки. Навіть якщо вагітна дівчинка-підліток фізично готова до свого стану, то найчастіше їй не вистачає соціальної та емоційної зрілості, щоб бути готовою до ролі матері та до всіх змін, що витікають звідси, які стануть в її житті. Якщо її партнер також знаходиться у підлітковому періоді, то, швидше за все, він буде не готовий прийняти на себе всю відповідальність, яку покладає батьківство.

Діти, народжені у матерів-підлітків, також набагато частіше зазнають проблем із здоров’ям у порівнянні з дітьми, народженими у доросліших матерів. Для немовлят, народжених підлітками, частіше характерні мала вага при народженні, недоношеність.

Так як підлітки можуть вступати у непостійні статеві відносини та мати більше одного партнера, що представляє високий ризик інфікування ІПСШ)/ВІЛ. При правильному та регулярному використанні чоловічих презервативів є найбільш ефективним способом захисту від ІПСШ/ВІЛ, а також можуть бути дуже дієвим засобом запобігання вагітності. Інший спосіб одночасного захисту від вагітності і ІПСШ – це «метод подвійного захисту», при якому використовується презервативи разом з комбінованими оральними контрацептивами.

Отже, якщо ти мрієш мати повноцінну сім’ю, тоді коли ти готова, то маєш дбати про своє здоров’я і хоча б раз на рік пройти огляд у гінеколога. Це потрібно зробити не лише для вчасного виявлення недуги, а щоб впевнитись, що здорова. При відсутності скарг огляд лікаря має профілактичне значення для ознайомлення з характером та функціонування репродуктивних органів.

Обстеження у гінеколога включає:

- огляд;
- мазок на флору;
- цитологічне обстеження;
- кров на RW, ВІЛ;
- клінічний аналіз крові, сечі;
- встановлення групи крові та резус приналежності;
- УЗД органів малого тазу;
- кров на біохімію (по показанням);
- кольпоскопія (по показанням).

Лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку приймає в залежності від місця проживання, при кожній жіночій консультації функціонує кабінет дитячої і підліткової гінекології, куди можуть звертатися дівчатка до 18 років. Можна також звернутися в «Клініку дружню до молоді» де  надається консультативна допомога дівчаткам до 24 років незалежно від місця проживання (можливий анонімний прийом).


З повагою, лікар-гінеколог
дитячого та підліткового віку
Захарова С.О.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com