В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Молодь міста Миколаєва! Звертаємось до вас!

Ви маєте величезний резерв енергії, ентузіазму і допитливості. Чи варто цей резерв  застосовувати проти самого себе, використовувати в експериментах з наркотиками, тютюном та алкоголем? Ви можете з цим не погодитися,  та не продовжувати читати цю статтю, тому, що вважаєте: вже запізно щось робити, або ця проблема вас не торкається. Зовсім ні! Ця стаття допоможе вирішити багато проблем, що виникають у  ваших  друзів та у Вас  самого. По-перше, треба отримати цю інформацію. Адже чим більшим обсягом інформації ви володітимете, тим більша вірогідність прийняти єдине правильне рішення.

 

Для цього ми пропонуємо ряд запитань і відповідей, які ви можеш обговорити з  друзями, щоб потім спланувати свої дії.

    Отже, що таке психоактивні речовини взагалі і наркотики зокрема?

Психоактивними називають речовини, що впливають на наш стан, почуття і сприйняття.

Наркоманія – хвороба, яку спричиняє систематичне вживання цих речовин, що проявляється залежністю від них.

Тепер потрібно дещо  з ясувати про жахливу річ – залежність.

Що ж таке зележність?

Залежність – це потреба знову і знову вживати наркотики. Бути залежним – означає бути рабом психоактивної речовини  (наркотику, тютюну, алкоголю).

Залежність може бути психічною і/або фізичною.

Психічна залежність проявляється сильним потягом до певної речовини. Людина постійно поглинена думками про неї, відчуваючи дуже сильну  внутрішню напругу, від якої можна звільнитися тільки в один спосіб – прийняти чергову дозу. Однак це тільки тимчасове полегшення, і незабаром все повторюється знову і знову.

Фізична залежність формується, коли організм поступово пристосовується до даної речовини, що стає необхідною для підтримки більш-менш нормального функціонування органів і систем. В перерві між прийняттям наркотичної речовини виникає синдром відміни (абстиненції), а в залежності від речовини – нудота, спазм, болі у м‘язах (ломка); галюцинації, затьмарення свідомості, тремтіння, судоми (біла гарячка). Однією з ознак залежності є толерантність: організм звикає до речовини, і дозу прийому необхідно постійно збільшувати.

Чи виникають у людини проблеми з алкоголем чи наркотиками залежить від багатьох факторів:

 Особисті якості. У того, хто постійно незадоволений собою або своїм оточенням, ризик призвичаїтися до алкоголю або наркотиків, як засобу усунення негативних емоцій, є більш високим. Якщо такий спосіб подолання власних проблем стане системою, то через деякий час молода людина уже не зможе обійтися без алкоголю чи наркотиків.

Оточення. Відомо, поганий приклад є шкідливим. Якщо батьки палять і

п‘ють, зрозуміло, який приклад вони подають своїм дітям. Не меншу роль відіграє приклад однолітків: більшість підлітків першу спробу вживання наркотичного засобу роблять у компанії. Молодь часто наслідує «героїв», які їм нав‘язують засоби масової інформації (реклама, серіали).

Речовина. Деякі  наркотичні речовини дуже швидко спричиняють наркотичну залежність – навіть з першого разу.

Доступність. На жаль, останнім часом доступнішими стали так звані «легкі» наркотики, що спонукають підлітків до хворобливого бажання експериментувати з ними.

Кажуть, що у житті треба спробувати все. У тому числі і наркотик? Може, дехто так і вважає  Але запам‘ятайте! По-перше, страшна за своєю підступністю психічна та руйнівна фізична залежність. По-друге, над вами нависне така ж сама загроза, що і над будь-яким ін‘єкційним споживачем  наркотиків, - загроза зараження  ВІЛ та гепатитом. А по-третє, за вами потягнеться шлейф звичних проблем наркомана – спочатку борги, потім втрата друзів, покинуте навчання, сварки з рідними і близькими. Коло знайомих звузиться. Цікавість до життя без наркотиків зникне і вже без вороття.

Чи реально сказати «НІ»?

Коли ви чогось не хочеш, ви завжди можете сказати «ні». Також ви завжди можете пояснити, чому ви відмовляєтеся, або ж просто віджартуватися. Важливо мати велике бажання бути здоровим, мати мрію та втілювати її у життя! Адже перед вами велике, чисте та таке багатогранне життя! 

Шановна молодь, якщо у вас виникли проблеми – звертайтеся: медичну, соціальну, психологічну, юридичну допомогу, обстеження на ВІЛ -  ви можете отримати безкоштовно у відділенні «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4. Адреса: м. Миколаїв, вул.Чкалова,93. Тел.24-80-21.

Братченко Н.В. – завідуюча відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com