В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Літо промайнуло… З початком вересня школярі та студенти повернулися  в класи та  навчальні аудиторії. Починається напружена робота по здобуттю знань. Але одночасно  варто не забувати про піклування та приділення достатньої уваги  збереженню свого здоров‘я.

У Статуті Всесвітньої ор­ганізації охорони здоров’я зазначено, що «здоров’я — це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсут­ність хвороб та фізичних вад».

 

Природа людину наділила досконалим функціональним організмом із універсальним захистом від усіляких зовнішніх і внутрішніх негативних впливів. Проте здоров’я слід розглядати не як щось набуте й не­змінне, а як стан організму, котрий постійно змінюється, а особливо в підлітковому віці. Тому потрібно завжди стежити за своїм здоров’ям і підтримувати його в гармонійній рівновазі з довкіллям.  Для цього, безперечно,  треба   вести здоровий спосіб життя.

Але в  умовах постійно зростаючого темпу життя, розумового навантаження, зменшення фізичної активності, зменшення уваги дорослого оточення, збільшення у засобах масової інформації (Інтернеті) недостовірної інформації – підлітки, намагаючись самоствердитись, нехтують особистою безпекою та власним здоров‘ям. Дуже важливо, коли поряд будуть фахівці, які зможуть вчасно допомогти молодій людині впоратися з шаленим навантаженням.

В цьому контексті доречним буде нагадати, що для потреб молоді  в місті  Миколаєві  в складі міської дитячої поліклініки №4, за адресою: вул. Чкалова, 93,  функціонує відділення «Клініка, дружня до молоді». Тут, дотримуючись принципів «дружнього підходу», а саме: доступності, добровільності, доброзичливості та довіри,  ведуть прийом лікарі:  гінеколог, уролог, педіатр, дерматовенеролог, а також: практичний  психолог, соціальний працівник, юрист. Вас  завжди вислухають, проконсультують, дадуть пораду та відповідь на всі  питання, що турбують молодь та допоможуть зберегти здоров‘я, вберегти від необдуманих та ризикованих для здоров‘я, а іноді і життя, кроків.

Робота відділення медичної, соціальної та психологічної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» спрямована на формування здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров‘я, підготовку до  усвідомленого батьківства, формування відповідальної поведінки в статевих та міжособистісних відносинах, профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ, профілактику ранніх статевих зв‘язків, ранньої та не бажаної вагітності, питання контрацепції, можливість безкоштовно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію.

Також у КДМ  МДП №4 надається психологічна допомога відвідувачам та членам їх сімей, проводяться індивідуальні та  групові консультування, психологічні тренінги.

Організація роботи «Клініки, дружньої до молоді» максимально наближена до потреб молоді:

 •         Спрощена система звернення (зручне місце розташування клініки, зручний час прийому фахівців, нема потреби у документах, що засвідчують особу);
 •         Можливість звернення самостійно, без батьків;
 •         Можливість звернення самостійно або з другом, друзями, батьками;
 •         Можливість консультування за телефоном довіри «ТД» 24-80-21;
 •         Психологічне консультування.
 •         Юридичне консультування.
 •         Школярі віком від 14 до 17 років;
 •         Студенти навчальних закладів різних рівнів акредитації;
 •         Працююча та не працююча молодь, віком до 24 років;
 •         Підлітки груп ризику;
 •         Батьки, опікуни, педагоги, медичні працівники.

Клієнтами відділення КДМ є:

Напрямки діяльності «Клініки, дружньої до молоді»: інформаційно-просвітницький, профілактичний, консультативний, лікувально-діагностичний.

Для підлітків та молоді спеціалісти  відділення проводять екскурсії, бесіди, лекції, тренінги, семінари, відео лекторії. У співпраці із навчальними закладами міста організовуються та проводяться  тематичні зустрічі з учнями шкіл та їх батьками.

Медична, соціальна та психологічна допомога відвідувачам надається на засадах «дружнього підходу»,  безкоштовно, за умови інформованої згоди,  з урахуванням вікових, культурологічних та інших особливостей,  відповідно до протоколів та стандартів надання медичної допомоги, рекомендованих МОЗ України.

У відділенні для молоді створена можливість безкоштовно пройти обстеження на ВІЛ методом «швидкого тесту».

Скринька  та журнал для відгуків  допомагає удосконалювати роботу. Ми вдячні нашим відвідувачам за високу оцінку роботи.

Колектив спеціалістів  «Клініки, дружньої до молоді» міської дитячої поліклініки №4  висловлює  велику подяку волонтерам за  активну участь у житті відділення.

Молодь має зростати та виховуватися з поняттям відповідального ставлення до власного здоров‘я.

Шановна молодь міста Миколаєва, у вас є чудова можливість завітати до відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 , познайомитися з роботою спеціалістів, поставити питання, що вас хвилюють  та отримати відповіді, щоб з молодих років вчитися бути відповідальними за своє здоров‘я та своє майбутнє.

Ми працюємо для вас щодня, крім вихідних, з 9.00 до 18.00. Телефон (0512) 24-80-21.

Всі консультації безкоштовні..

«Клініка, дружня до молоді» завжди рада вас бачити та допомагати вам!

Н.В.Братченко – завідуюча відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» дитячої поліклініки №4 м.Миколаєва.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com