В

а

ж

л

и

в

о

 
 
Фото1 Фото2

  Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит, що проходив цього річ з 22 по 29 листопада завершився Всесвітнім Днем боротьби з ВІЛ/СНІДом.1 грудня як завжди світ привертає увагу до проблеми, яка на була загальносвітового масштабу. За даними ВООЗ, ВІЛ/СНІД забрав життя понад 35 млн людей.

  Про актуальні питання профілактики ВІЛ-інфекції, про шляхи передачі вірусу, про те, що сексуально активна молодь першою потрапляє в групу ризику, про значення тестування на ВІЛ йшлося на семінарі-тренінзі «ВІЛ/СНІД. Безпечна поведінка – запорука життя» для старшокласників ЗОШ №7 у відділенні «Клініка, дружня до молоді» КНП ММР «МДЛ №2». Та не тільки в цей день, а на протязі року за узгодженням з навчальними закладами міста відбуваються інтерактивні зустрічі, відеолекторії, бесіди з учнями та студентами. Мета всіх заходів: привернути увагу до проблеми поширення ВІЛ-інфекції в Україні, підвищити освіченість молоді з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та інфекцій, що передаються статевим шляхом, профілактики небажаної вагітності серед неповнолітніх, правильне використання засобів бар‘єрної контрацепції, планування сім‘ї, відповідального батьківства,збереження репродуктивного, психічного та соматичного здоров’я.

Фото1 Фото2

Підлітки із зацікавленням переглянули відеофільми про ВІЛ-інфекцію та шляхи передачі, демонстрували небайдужість до цієї проблеми, спілкуючись із фахівцями, усвідомлювали необхідність здорового способу життя у збереженні здоров‘я. Особливу увагу було приділено важливості для кожної людини визначення свого ВІЛ-статусу.

Фото1 Фото2 Фото7

Україна посідає одне з перших місць серед країн Східної Європи за поширеністю ВІЛ-інфекції. У нас живе понад 240 000 ВІЛ-інфікованих людей. Близько 60% не знають про свій статус. Для цього захворювання характерна пізня діагностика. Більша частина ВІЛ-інфікованих, старших за 15 років, дізнаються про свій статус на 3-4 стадіях захворювання, коли організм значно ослаб і не здатен боротися із простими інфекціями, коли зупинити хворобу майже неможливо. При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Медичні працівники закликають витратити 15 хвилин свого життя і пройти тестування. Процедура є абсолютно безкоштовною.Тест на ВІЛ – це просто та швидко. Процедура займає не більше 2 хв. Все щопотрібно – здати кров та почекати на результат 10 хв. До тестування люди часто ставляться скептично, а пропозицію пройти анонімний тест сприймають як образу, бобагато чули усіляких міфів про ВІЛ, але як слід не знають нічого про це. Лише за жовтень в Україні зареєстрували майже півтори тисячі пацієнтів із позитивним ВІЛ-статусом. У половини з них діагностовано складнішу форму цього захворювання – СНІД. Тому бажано проходити тест двічі на рік. Якщо результат виявиться позитивним, то психологи нададуть людині консультацію, допоможуть пройти підтверджувальний тест. Якщо і він буде позитивним – то скеровують до Центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг, делюдина стане на облік та отримає безкоштовне лікування, щоб продувжувати повноцінне життя. Сьогодні ВІЛ – не вирок. Для кожної ВІЛ-інфікованої людини в Україні доступне безоплатне й ефективне лікування.

Фото1 Фото2

Фахівці «Клініки, дружньої до молоді» впевнені: долаючи неосвіченість молоді у питаннях профілактики ВІЛ - можна зупинити епідемію, убезпечити молоде покоління.

Усі бажаючі отримали консультації лікарів та психологів, скориставшись можливістю, пройшли тестування на ВІЛ швидким тестом. Буклети та листівки, що були запропоновані – допоможуть дізнатись більше про збереження здоров‘я та безпечну поведінку.

Щоб бути впевненими у собі завтра – бережіть своє здоров‘я вже сьогодні!

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com