В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Міжнародна кампанія "16 днів проти насильства", що стартувала 25 листопада 2019 року, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, триває.

  Шановна молодь, якщо ви відчуваєте протиправні дії відносно вас, - не залишайтесь зі своєю проблемою наодинці! Є люди, які вам обов‘язково допоможуть. Звертайтесь до фахівців Центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, до практичних психологів відділення «Клініка, дружня до молоді» КНП ММР «МДЛ №2».

  Фахівці відділення «Клініка, дружня до молоді» КНП ММР «МДЛ №2» долучились до заходів Всеукраїнської щорічної акції. Безпосередньо у відділенні та у закладах середньої та професійно-технічної освіти м. Миколаєва для учнів та студентів активно проводяться бесіди, відео лекторії, семінари на теми збереження репродуктивного здоров‘я, планування сім‘ї, нетерпимості та протидії насильству, викорінення такого ганебного явища як насильство. Заходи організовані також спільно з фахівцем із соціальної роботи Миколаївського міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.

 

  Головна мета заходів – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати зусилля у боротьбі з ним. Насильство над дітьми – складна тема для всіх, хто хоча б раз стикався з нею. Насильство над дітьми важко виявити, ще важче йому протидіяти. Згідно з дослідженням Ради Європи, кожна 5 українська дитина – жертва сексуального насильства, кожна 3 - фізичного, а кожна 2 - психологічного. 600 тисяч дітей живуть у родинах зі складними життєвими обставинами, що підвищує ризики скоєння насильства. Насильство над дітьми впливає на фізичне та психічне здоров’я (депресивні стани, схильність до суїциду), призводить до проблем, пов’язаних із сексуальним та репродуктивним здоров’ям, схильності до алкоголізму. Часто лікар первинної ланки – єдиний спеціаліст, який бачить дитину та першим може виявити вчинене що до неї насильство. Перша підтримка має величезне значення. Підхід LIVES нагадує про 5 основних кроків, які можуть врятувати життя:

 

Listen – уважно ви слухати, бажано спілкуватися на одинці, не засуджувати;

Inquire – розпитати про всі небезпеки та страхи;

Validate – запевнити постраждалу/постраждалого, що її/його проблема важлива і не вона/він винна /винен в агресії;

Enhance – ізолювати постраждалу/постраждалого від небезпеки;

Support – підтримати та надати всю необхідну інформацію про подальші дії.

  В Європі близько 25% жінок страждають від фізичного або сексуального насильства. З січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство.

 

  Учасникам заходів надана інформація щодо дій людини, яка постраждала від насильства.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com