В

а

ж

л

и

в

о

 
 

  21 листопада, у третій четвер листопада, світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови від куріння. У цей день фахівці закликають курців припинити курити, а владу — запроваджувати ефективні антитютюнові закони.

  За статистикою, в Україні щоденно курять 7,2 млн дорослих, але 62,5% із них хочуть позбутися тютюнової залежності. Водночас, частка тих, хто справді припиняє курити назавжди, на жаль, незначна.

  Кинути курити — одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня відмови від сигарет організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня некурця. Чим раніше курець прийме рішення кинути курити, тим краще. За даними Глобального опитування щодо вживання тютюну, 39,2% курців пробували кинути курити, однак лише 1,2% змогли це зробити.

Нікотинова залежність — це захворювання, самостійно боротися з яким дуже важко, тому краще звертатися по допомогу до фахівців.

  Щоб допомогти молодим людям протидіяти спокусі спробувати палити, а тим, хто вже долучився до згубної звички - скоріше її позбутися, у відділенні "Клініка, дружня до молоді" КНП ММР "МДЛ №2"м.Миколаєва фахівцями був проведений тематичнийсемінар-тренінг для студентів навчального закладу міста, де молодь спілкувалась та дізнавалась про значення та переваги дотримання здорового життя та безпечної поведінки, наслідки тютюнопаління для здоров‘я, зокрема, репродуктивного, про допомогу, яку вони можуть отримати у відділенні.

  Гінеколог, уролог, дерматовенерологнадали багато корисної інформації з питань збереження здоров‘я. Поради практичного психолога допоможуть молоді знайти правильну мотивацію, розробити власний план відмови від куріння та інших шкідливих звичок, оцінити потенційні ризики, в тому числі і ризик інфікування ВІЛ.

  Ще однією з небезпечних згубних звичок є вживання наркотичних речовин. Про негативний руйнівний вплив наркотиків на організм людини молодь спілкувалась з представником «Міжнародної антинаркотичної асоціації м.Миколаїв».

  Учасники заходу мали змогу пройти обстеження на ВІЛ методом «швидкого тесту», отримати засоби бар‘єрної контрацепції, а також, спілкуючись з фахівцями, зробити для себе висновки у необхідності збереження здоров‘я вже сьогодні.

 

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com