В

а

ж

л

и

в

о

 
 

kdm 1  Всеукраїнський Тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я проходить у нашій державі кожної весни у рамках реалізації Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» та з метою привернення уваги до питань збереження здоров’я, народження бажаних і здорових дітей.

  13 травня стартувала щорічна Всеукраїнська інформаційно-просвітницька кампанія в рамках Тижня планування сім‘ї та збереження репродуктивного здоров‘я.

  Планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращення здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї покладається на обох майбутніх батьків, які мають володіти знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, планувати скільки мати дітей, а головне – практикувати здорову поведінку. Для цього найважливішим є «здоровий старт життя», який у більшості своїй зумовлений станом здоров‘я дівчинки-підлітка, юнака. Існує багато чинників, які завдають непоправної шкоди репродуктивному здоров’ю. Це і нехтування здоровим способом життя, шкідливі звички, аборти, які впливають на перебіг наступних вагітностей та пологів, ризикована поведінка стосовно ВІЛ-інфікування та інших хвороб, які передаються статевим шляхом.

Фото1 Фото2

 

  Долучились до тематичних заходів, присвячених питанням збереження репродуктивного здоров‘я і у відділенні медичної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді», що функціонує у складі МДЛ №2 (у минулому – МДП №4) м. Миколаєва.

 

  Тут не тільки на Всеукраїнському тижні, а і на протязі всього року проводиться інформаційно-просвітницька робота з популяризації здорового способу життя, безпечної поведінки, профілактики ризикованих вчинків, що можуть призвести до невиправних наслідків у майбутньому.

  Заходи, які відбулись безпосередньо під час тижня планування сім’ї та охоплювали 12 травня - День матері, 15 травня - Міжнародний день сім‘ї, були присвячені питанням збереження репродуктивного здоров‘я, підготовки до сімейного життя, усвідомленого відповідального батьківства. Материнство – важлива та почесна місія кожної жінки, адже мама дає життя, продовжує рід. Беззаперечно, матерів треба шанувати і любити, а також дякувати їм за подароване життя. А ще для створення сприятливих умов зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у виховному процесі дітей – в Україні запроваджене ще одне свято – День батька.

Фото22 Фото33

  Активну участь у заходах приймали студенти Коледжу Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. У відділенні для молоді за участі завідуючої відділенням Братченко Н.В., гінеколога Пронь Н.О., акушерки Дячук Н.В.,уролога Колянчикова О.Ю., дерматовенеролога Лелеко К.Е., практичних психологів Смаровоз Ю.А. та Шурбіної А.М., медичної сестри Оранської Л.І. було проведено низку заходів: це і семінари-тренінги на тему: «Плануй сім‘ю відповідально – бережи того, хто поруч!», «Репродуктивне здоров‘я, як його зберегти», «Статеве виховання – запорука здоров‘я та відповідальної поведінки», «Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ», і тематичні бесіди, вікторини, інформаційно-просвітницькі екскурсії, тренінгові заняття, відеолекторії, інформаційні години, анкетування, виставка тематичної літератури, групові та індивідуальні консультації, флешмоби та багато іншого.

  Психологічний тренінг, що провели практичні психологи, допоміг учасникам підвищити свою самооцінку, опанувати свої тривоги, зрозуміти значення безпечної поведінки у збереженні репродуктивного здоров‘я та плануванні сім‘ї.

 

Фото22 Фото33

  Багато корисної інформації отримали учасники заходів, про що вони залишили свої позитивні відгуки. Дуже дякуємо!!!

  Молодь мала змогу в індивідуальному порядку отримати консультування та необхідну медичну, психологічну допомогу фахівців, пройти безкоштовно обстеження на ВІЛ швидким тестом, також отримати консультацію фахівця з соціальної роботи Миколаївського міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, що теж приймав участь у заходах.

Фото22 Фото33

  «Клініка, дружня до молоді» запрошує молодь звертатися до фахівців відділення, отримувати конфіденційно, безкоштовно комплексну психологічну, медичну, правову допомогу та соціальні послуги, не залишатися наодинці зі своїми питаннями та проблемами. Основна мета діяльності молодіжної клініки - запобігти, а не боротися із наслідками, хоча фахівці працюють спільно із клієнтом і над пошуком виходу із складних життєвих ситуацій, що, нажаль, уже могли статися.

  Тож, бережіть себе і пам‘ятайте: ваше здоров‘я – майбутнє України - у ваших руках, бережіть його!

Фото22 Фото33

 

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com