В

а

ж

л

и

в

о

 
 

kdm1

  Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.

  З метою захисту здоров’я дітей та підлітків, 22 березня 2019 року фахівцями відділення медичної та психологічної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» МДП №4 був проведений семінар-тренінг для молоді, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

kdm4

  Учасники переглянули ряд відео, які цікаво і доступно донесли інформацію про небезпечність захворювання на туберкульоз. А далі лікарі розповіли, що туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається воно повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, тобто ті хворі, що виділяють збудника в навколишнє середовище разом з мокротинням під час кашлю, чхання, в розмові. При цьому збудник інфекції має здатність розповсюджуватися в радіусі 2-6 метрів. Один хворий може заразити 5-10 осіб, що контактують з ним. На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку зараження, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо. Тобто, у зоні ризику може бути кожен!

  Фахівцями було наголошено на важливості профілактичних заходів, які повинні бути спрямовані на стабілізацію епідемічної ситуації з туберкульозу, і полягати, в першу чергу, у вакцинації БЦЖ та неспецифічній профілактиці захворювання. Всім треба бути пильними! Для того, щоб уникнути інфікування, особливо молоді, варто дотримуватися здорового способу життя, повноцінно харчуватися, утримувати помешкання в задовільному санітарному стані, відмовитися від шкідливих звичок, тощо.

kdm2

  Рання діагностика, що полягає у щорічних флюорографічних оглядах та організація своєчасного якісного лікування хворих є також вагомою ланкою у боротьбі з епідемією туберкульозу та попередження поширення серед населення. За даними ВООЗ з 2000 року  43 млн людей у світі врятовано  завдяки ранній діагностиці та лікуванню.

kdm3

  Молодь мала змогу поспілкуватися з лікарем у невеликих групах та отримати відповіді на питання, що їх цікавили.

  Тож, підводячи підсумки, учасники заходу усвідомили, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Важливо: не  зволікати з проведенням туберкулінодіагностики (Реакції Манту) у дітей, з профілактичними флюорографічними оглядами у підлітків та дорослих, дотримуватися здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни –  все це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії туберкульозу в Україні.

 

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com