В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Незнання не звільняє дорослих від відповідальності.

NoDrunk

      26 червня світова спільнота відзначає День всесвітнього значення – Міжнародний день боротьби із наркоманією та незаконним обігом наркотиків. В Україні налічується до 425 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків, третина з них – жінки.

      Особливо проблема наркоманії в Україні стосується молоді. Як свідчить статистика, в країні йде невпинний процес поширення наркоманії серед неповнолітніх. Наркоманія в Україні збільшується на 8% за рік - тенденція, одна з найвищих у світі. 70% наркоманів - молодь до 25 років. В цілому по країні на обліку з приводу вживання наркотичних засобів перебуває понад 100 тисяч осіб, токсичних засобів – більше 800 осіб.

      Якщо врахувати “поправочний” коефіцієнт Всесвітньої організації охорони здоров’я, то прихована кількість споживачів наркотиків в 10-15 разів більша від зареєстрованої. За даними міністерства охорони здоров'я України, кожен п'ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних – це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, є генофондом нації.

      Більшість опитаних  учнів та студентів, повідомили, що вони легко можуть дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками. Таким чином, вживання наркотиків достатньо широко доступне і поширене серед різних верств населення і особливо – молоді.

      Нажаль, наслідки наркозалежності для демографічних показників країни стають все більш загрозливими. З кожним днем збільшується частка неповнолітніх і підлітків, які споживають наркотики, збільшується і число жінок, звиклих до цієї страшної залежності. Суспільство дуже стурбоване проблемою наркоманії. Якщо 3 - 4 роки тому середній вік юних наркоманів складав 16-17 років, то на сьогоднішній день цей показник знизився до 13-14 років. За статистичними показниками за останні десять – дванадцять років збільшилося в сім разів число жінок, які вживають наркотичні та психотропні препарати.
З кожним днем у світі з'являються все нові і нові психотропні речовини, які нелегальними шляхами проникають в Україну. Світовий наркотрафик сьогодні оцінюється вже майже в трильйон доларів щорічно, що прирівнює його до ринку обороту нафти.

      Підлітку може завдати шкоди будь – який наркотик. Всі речовини, офіційно занесені в список наркотичних препаратів, заборонених до вживання без рекомендацій лікаря, шкодять здоров'ю і викликають фізичне звикання. У підлітків - найшвидше.
Підліткова наркоманія – найнебезпечніша.

Основні симптоми вживання наркотиків підлітками:

-    блідість шкіри або її  нездорове почервоніння;
-    розширення або звуження зіниць;
-    почервонілі очі і каламутний погляд;
-    уповільнена мова і порушення координації рухів;
-    порушення сну (занадто тривалий або безсоння).
-    обов'язково слід бити на сполох, якщо підліток став апатичний, почав пропускати школу і періодично зникає з дому, особливо вечорами.
-    син або дочка стали просити більше грошей на кишенькові витрати, але не харчуються у школі, не ходять у кіно, нічого не купують для себе?
-    у них знизилася успішність?
-    вони не можуть засвоювати новий матеріал, відмовляє пам'ять, зникла працездатність?

      Все це поведінкові фактори, які повинні змусити батьків задуматися і зайнятися обережною перевіркою контактів своїх чад, кола їх спілкування, речей у кімнаті або особистому куточку підлітка. Ви можете виявити там трубочки, ложечки, порожні або заповнені не зрозумілою речовиною пляшечки, капсули, таблетки.

      Виявивши перераховані вище ознаки прийому наркотичних препаратів, обов'язково зверніться за порадою до лікаря-нарколога. Фахівець вислухає Вас, дасть слушні поради, підтвердить Ваші підозри або, навпаки, розвіє їх.

      Якщо підозри все-таки справдяться, Вам запропонують шлях для лікування і реабілітації підлітка. Найкращі результати можливі на ранніх стадіях виникнення залежності.

Бережіть своїх рідних і близьких, будьте уважними один до одного!

Братченко Н.В. – завідуюча відділення медичної та психологічної допомоги підліткам та молоді

«Клініка, дружня до молоді» МДП №4.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com