В

а

ж

л

и

в

о

 
 

resAll2   У липні 2019 року відзначає своє 10-річчя відділення медичної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої лікарні №2 м. Миколаєва.

  Фактично з 2008 року до вирішення проблем миколаївських підлітків та молоді приєднались спеціалісти «Клініки, дружньої до молоді». Тоді це був лише кабінет, в якому допомогу надавали психолог та педіатр. Потреба з боку громади, особливо молоді в такому закладі зростала, і тому на виконання нормативних документів Наказом міської дитячої поліклініки №4 від 28.07.2009 року «Про створення відділення «Клініка, дружня до молоді»» кабінет став відділенням медичної допомоги дітям та молоді. А ще через три роки, у 2012 році, заклад пройшов оцінку МОЗ України та Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ на відповідність статусу «Клініка, дружня до молоді».

 

Фото7 Фото2

  Починається літо, такі довгоочікувані шкільні канікули! І не випадково перший день літа став святковим днем усіх дітей. В Україні на офіційному рівні цього дня відзначається цілих два свята, присвячених дітям - на державному та міжнародному рівні. Український День захисту дітей – це загальнонаціональне свято, організоване за указом президента від 30 травня 1998 року. А Міжнародний день захисту дітей, що відзначається у всьому світі, був заснований 70 років тому.У цей день велика увага приділяється захисту прав дитини у вихованні, освіті, соціальному забезпеченні, фізичному та духовному розвитку незалежно від національної приналежності, соціального походження, фінансового стану. Всім треба визнати права дітей і сприяти їхньому виконанню.

Фото5 Фото6

  Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. За даними ВООЗ в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД. І тому щороку проводять цей день, привертаючи увагу до небезпек для здоров‘я, пов‘язаних із вживанням тютюну, закликаючи проводити ефективну політику щодо зменшення масштабів споживання тютюну.

kdm 5    У кожну третю неділю травня за рішенням ВООЗ проводиться День пам‘яті жертв СНІДу. У 2019 році це 19 травня. У 1983 році, коли був вперше відзначений цей день, у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювань на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. На сьогодні статистика жертв СНІДу у світі катастрофічна, бо втрати більші, ніж у Другій світовій війні. На сьогодні, завдяки досягненням у розширенні доступу до антретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Є відомості, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.

  З метою привернення уваги молоді до актуальної теми профілактики ВІЛ у відділенні медичної та психологічної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» МДЛ №2 відбувся семінар-тренінг «ВІЛ/СНІД. Безпечна поведінка – запорука життя!» та   тематичні бесіди, відео лекторії.

kdm 1  Всеукраїнський Тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я проходить у нашій державі кожної весни у рамках реалізації Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» та з метою привернення уваги до питань збереження здоров’я, народження бажаних і здорових дітей.

  13 травня стартувала щорічна Всеукраїнська інформаційно-просвітницька кампанія в рамках Тижня планування сім‘ї та збереження репродуктивного здоров‘я.

kdm2  Заходи, що проводяться до Всесвітнього дня здоров’я, нерозривно пов’язані з діяльністю відділення медичної та психологічної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої лікарні №2 (донедавна МДП №4) м. Миколаєва. Та і хто, як не працівники охорони здоров‘я, що надають медичну допомогу всім, хто її потребує, якнайкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною темою зустрічей з молоддю.

  Спеціалістами відділення спільно з фахівцями Миколаївського міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді у «Клініці, дружній до молоді» проведено захід для учнів Вищого професійного училища № 21 у переддень Всесвітнього Дня здоров‘я.

kdm1

  Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.

  З метою захисту здоров’я дітей та підлітків, 22 березня 2019 року фахівцями відділення медичної та психологічної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» МДП №4 був проведений семінар-тренінг для молоді, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

IMG 1378rЧекаємо на вас за адресою: м.Миколаїв, вул.Чкалова, 93, щодня, крім вихідних.
Телефон 0933188770, 0512 24-80-21.

  На сьогодні ситуація, що склалася з епідемією ВІЛ-інфекції в Україні має такі характеристики: стабілізація епідемії, поширення інфекції серед груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ, нерівномірне поширення ВІЛ-інфекції в регіонах України, зміна основних шляхів передачі ВІЛ-інфекції з переважним ураженням осіб працездатного віку.

  В Україні працюють 137 «Клінік, дружніх до молоді», які є структурними підрозділами закладів охорони здоров‘я та надають комплексну профілактичну, медичну, психологічну допомогу підліткам і молоді, в т.ч., які належать до ключових груп населення, що є пріоритетними для Глобального Фонду в Україні щодо профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.

У світі відзначають Міжнародний день презерватива

Фото1 Фото2

  Серед багаточисленних свят у році є ряд таких, що покликані популяризувати важливі для здоров‘я та безпеки речі. Саме до таких з впевненістю можна віднести 13 лютого - Всесвітній день презерватива. Цей день виконує інформаційно-просвітницьку та профілактичну місію і дозволяє зберегти життя та здоров‘я багатьох людей. Метою цього дня є поінформування сексуально-активної молоді про презерватив, як про надійний метод контрацепції та захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом, в тому числі ВІЛ.

Young1  Бути мудрими батьками для підлітка завжди було складно. Виховання підлітка - нелегке завдання. Але багато батьків чомусь вважають, що це твердження ніяк не належать до них, поки ... не зіткнулися з проблемою лицем до лиця. У підлітковий період слід бути особливо уважними до підростаючої людини і до вибору методів її виховання.

  Варто розуміти,  що головне у ваших взаєминах з дитиною – взаєморозуміння. Щоб його встановити, ви повинні проявляти ініціативу і не таїти образ. Не слід одразу ж виконувати будь які забаганки дитини, але й постійно уникати вимог дитини теж не варто. Якщо ви не можете або не вважаєте за потрібне виконати бажання сина чи доньки, потрібно пояснити - чому. І взагалі, більше розмовляйте зі своїми дітьми, розповідайте про свою роботу, обговорюйте з ними їхні справи, знайте їх інтереси і турботи. Діти повинні відчувати, що ви їх любите, що в будь-якій ситуації вони можуть розраховувати на ваш пораду і допомогу, і не боятися глузування або зневаги. Підтримуйте впевненість дітей у собі, у тому, що навіть за певних недоліків (які є у кожного) у них є свої незаперечні достоїнства. Стратегія батьків - сформувати у дитини позицію впевненості. Привертають увагу також вміння - тато вміє кататися на лижах, лагодити телевізор, водити машину, а мама готує смачні пиріжки, розповідає казки ... Життя батьків, їх звички, погляди роблять набагато більший вплив на дитину, ніж довгі повчальні бесіди.

Моніторинговий візит національних експертів
до відділення «Клініка, дружня до молоді»
міської дитячої поліклініки №4 м. Миколаєва.
Kdm1

  Відповідно до Наказу  управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА, Наказу  управління охорони здоров’я ММР, на виконання наказу МОЗ України від 02.06.2009 № 382 «Про затвердження Тимчасових стандартів надання медичної допомоги підліткам та молоді», відповідно до  Плану-графіку щодо проведення оцінки/переоцінки закладів охорони здоров’я в Миколаївській області на відповідність статусу «Клініка, дружня до молоді» на 2018 рік, 13 грудня 2018 року національним експертом, завідувачем методично-організаційного навчально-ресурсного центру НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України  Романенко Л.В. та регіональним експертом, керівником Миколаївського обласного методично-організаційного моніторингового центру Москалець І.В. був здійснений моніторинговий візит з метою переоцінки відділення медичної допомоги підліткам та молоді дитячої поліклініки №4 м. Миколаєва на відповідність статусу «Клініка, дружня  до молоді».

Зустрічі з молоддю на актуальні теми. meetYang3

  Про безпечну поведінку, попередження виникнення ризикової поведінки та зменшення впливу її наслідків, збереження репродуктивного здоров‘я починаючи з питань гігієни, запобігання ранній небажаній вагітності, про значення відповідальності обох партнерів у статевих та міжособистісних відносинах якого б віку вони не були, формування усвідомленого батьківства, а також про профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, в тому числі ВІЛ йшлося на семінарі-тренінгу «Знати – щоб жити!», бесідах та відеолекторіях, що проходять у вересневі дні для підлітків та  молоді міста у відділенні медичної та психологічної допомоги «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 та навчальних закладах. 26 вересня у День контрацепції весь світ звертається до цієї важливої теми.

kor2   Шановна молодь, нагадуємо вам, що у м. Миколаєві на базі Міської дитячої поліклініки №4 за адресою вул. Чкалова, 93 для вас працює відділення медичної та психологічної допомоги «Клініка, дружня до молоді».

Телефон: 0512 24-80-21, 093 318 87 70.
Їхати: трамваєм №6, №7 до зупинки вул. 1-а
Слобідська, тролейбусом, маршрутним таксі
по пр. Центральному до зупинки вул. Садова.
Завжди раді вас бачити та допомагати вам.

  Тут всі послуги надаються за принципами «дружнього підходу», рекомендованих  Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ВООЗ, а саме:

Міжнародний День захисту дітей у
Міській дитячій поліклініці №4

Діти Діти

 У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей.
   Питання захисту і виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти - майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини. Ми прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Саме від нашої уваги, любові, виховання залежить доля наших дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо любов’ю та милосердям, вони зможуть змінити життя на краще!

ZbRepSt1

    У відділенні медичної та психологічної допомоги підліткам та молоді  «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 у травневі дні особливо багатолюдно. Це і не випадково, адже у ці дні, з 13-го по 20-те травня, вся Україна  відзначає тиждень планування сім‘ї та збереження репродуктивного здоров‘я.

kdm1     Девіз Дня здоров‘я 2018 року: «Здоров‘я для всіх!». Тому фахівці відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 напередодні цього свята ділилися правилами здоров‘я та здорового способу життя не тільки зі своєю цільовою групою, а саме, підлітками та молоддю, а також були «відкриті двері» і для їх батьків.
     Привітала з Днем здоров‘я та поспілкувалася з присутніми про значення збереження здоров‘я та актуальність здорового способу життя для всіх - завідуюча відділенням Братченко Н.В.

PK2      Активна та ініціативна молодь Української Академії Лідерства, що представляє багато міст України, завітала до відділення медичної та психологічної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 з метою ознайомлення з роботою відділення та консультування з питань здорового способу життя, безпечної поведінки, профілактики ВІЛ та багатьох інших.

До Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

16daysForse1

      Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

      Так, у відділенні медичної та психологічної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 Всеукраїнська акція стартувала з Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

1      17 листопада 2017 року практичний психолог відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 Юлія Смаровоз взяла участь у презентація нової книги миколаївської письменниці Ангеліни Кріхелі «Королівство Діабетія».

      Подія відбулася у центральній бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького та була приурочена Дню боротьби з цукровим діабетом.
Автор книги поставила перед собою завдання розповісти хворим на цукровий діабет дітям про складну хворобу на простій та зрозумілій дітям мові. Як стверджує автор, книга є продуктом казкотерапії.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com