В

а

ж

л

и

в

о

 
 

01.jpg

Адреса:54034 м.Миколаїв, вул.Будівельників,8; Тел.(0512) 56-61-23; (секретар); Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Маршрутне таксі: № 21, № 15, № 30, № 75, № 13, № 79, № 8.

Своє існування міський пологовий будинок № 2 почав в  листопаді 1962 року. В 1976 році була відкрита жіноча консультація №5, а в 1987 році – почала працювати типова жіноча консультація №4.

З 1962 року пологовий будинок очолювали фахівці з акушерства та гінекології:

Захарченко Анна Іванівна                                 1962-1963рр.

Бобриков Анатолій Олександрович                     1963-1965рр.

Денисенко Марія Федорівна                               1965-1976рр.

Савчук Олександр Терентійович,                        1976-2004рр.

«Заслужений лікар України»

З 2004 по теперішній час – Коваленко Георгій Володимирович, «Заслужений лікар України».

Головний лікар:

gl1

Коваленко Георгій Володимирович,

заслужений лікар України, має вищі кваліфікаційні категорії з акушерства та гінекології, з організації охорони здоров'я.

 

 

Заступник головного лікаря з медичної частини з 2012 року:

gl1

Карякіна Ольга Леонідівна,

кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії.

Тел.: (0512) 56-62-36

 

  Пологовий будинок №2 є сучасним родопомічним закладом, який надає амбулаторну та стаціонарну акушерсько-гінекологічну допомогу 73296 жінкам міста (Інгульського, Вітовського районів, та частково населенню області). С початку своєї діяльності народилося більш 132 000 дітей, пройшло лікування до 520000 жіночого населення.

  На даний час в пологовому будинку працюють 235 чоловік, з них лікарів 38: акушер-гінекологів – 25, лікарів – неонатологів – 3, лікарів анестезіологів – 5; 17 лікарів мають вищу категорію, 12 – першу. В пологовому будинку працює «Заслужений лікар України»,  кандидат медичних наук, лікар Баляба Алла Іванівна – нагороджена «Орденом Трудового Красного Знамени», 1 лікар внутрішньої медицини, 2 лікаря УЗД, 1 – дитячий гінеколог.

 На базі пологового будинку проходять післядипломне навчання лікарі-інтерни за спеціальністю акушерство та гінекології, навчаються студенти Миколаївського медичного колегіуму. Лікарі постійно підвищують свою кваліфікацію, приймають участь в міжнародних, загальноукраїнських, обласних науково-практичних конференціях, семінарах. Проходять майстер-клас по ендоскопічній та вагінальній хірургії мають публікації у фахових журналах, патенти на винахід, інформаційні листи.

  Міський пологовий будинок  №2 приймає участь в проекті ЮНІСЄФ «Здорова мати – здорова дитина».  З жовтня 2009 набув почесного статусу «Лікарня доброзичлива до дитини», в 2012, 2015, 2018 роках підтвердив це звання.  В 2011 році  - брав участь у загальнонаціональному проекті «ФЛАГМАНИ СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИ». Нагороджений грамотою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, МОЗ України, Національна академія медичних наук України «За вагомий внесок у розвиток іміджу охорони здоров’я України».

  Пологовий будинок  розраховано на 100 ліжок, з них 40-гінекологічне відділення, 30 – відділення патології вагітних, 10 ліжок – І акушерське відділення, 20 - ІІ акушерське відділення та палата інтенсивної терапії на 6 ліжок. При жіночій консультації №2 працює денний стаціонар на 25 ліжок.

Жіноча консультація №2. маршрутне таксі: № 15, №13, №30, № 31.

Адреса: вул.Електрона,61, тел. (0512) 23-00-96

Адреса (філіал): вул. Космонавтів57, тел. (0512) 44-66-78

Завідуюча ЖК №2 Тартаковська Олена Борисівна.

  Лікарі жіночої консультації щоденно забезпечують амбулаторну  акушерсько-гінекологічну допомогу жіночому населенню, щодо збереження репродуктивного здоров’я, диспансеризацію вагітних, антенатальну охорону плода; проводять заходи з профілактики виникнення гінекологічних захворювань, раннього їх виявлення та надання лікувальної та реабілітаційної допомоги. Надається кваліфіковане консультування, діагностика та лікування невиношування вагітності, гінекологічних ендокринних порушень, патології шийки матки, непліддя, планування сім ї, патології перименопаузального періоду. Працюють кабінети дитячої та підліткової гінекології

  Жіночі консультації забезпечені сучасним обладнанням: кольпоскопами, кардіомоніторами для діагностики  внутрішньоутробного стану плоду,  двома  сучасними, апаратами УЗД, які мають можливість проводити діагностику вагітності в різних термінах, вроджених вад розвитку  плоду, доплерометрію судин фето-плацентарного комплексу, біофізичний профіль плоду, ехокардіоскопію плоду. Також проводиться діагностика гінекологічних захворювань, метросальпінгографію для діагностиці прохідності маткових труб, УЗД ..черевної порожнини та ін.

  Організована «Школа підготовки сім’ї до пологів», де проводять заняття досвідчені лікарі акушер-гінекологи, кваліфіковані акушерки які готують сімейну пару до народження здорової дитини та збереження здоров’я матері шляхом консультативної адаптації до вагітності, підготовки до партнерських пологів. Кабінет обладнений аудіо- та відеоапаратурою, сучасною літературою, інформаційним додатковим матеріалом, наглядними посібниками, також шведськими стінками, килимками, м’ячами.

Діти Діти

 

06 07

 

Відділення патології вагітних тел.  (0512) 56-63-21

gl1

Чебан Олена Анатоліївна,

Завідуюча ВПВ лікар вищої категорії.

Лікарі-ординатори:

Шишлаков Юрій Володимирович – лікар акушер-гінеколог, І категорія, стаж роботи – 11 років.

Міхайлік-Пишак Лоліта Володимирівна – лікар акушер-гінеколог, І категорія, стаж роботи – 10 років.


 

   Відділення патології вагітних є функціональним підрозділом пологового будинку №2, робота якого має на меті допологову підготовку та розродження жінок з екстрагенітальною патологією й обтяженим перебігом вагітності. Відділення розраховано на 30 ліжок. Цілодобово вагітні знаходяться під наглядом лікаря акушера-гінеколога, при необхідності – реаніматолога. Приміщення знаходиться подалі від пологових палат, щоб вагітних не турбували зайві звуки. Забезпечено повноцінний відпочинок вдень і вночі.

  Високий рівень фахових знань та умінь, тактовність, уважність – це якості, які притаманні лікарям, середньому та  молодшому медперсоналу відділення.

  Основні методики, які використовуються у відділенні: біомоніторний метод спостереження за внутрішньоутробним станом плоду ( в наявності 3 сучасних кардіомонітори); УЗД плоду та плаценти; доплерометрія судин пуповини, маткових артерій; визначення біофізичного профілю плоду.

  У відділенні проводиться підготовка до пологів вагітних з високим степенем ризику акушерської та перинатальної патології, ведення вагітності та раціональне полого розродження пацієнток, вагітність у яких наступила у результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій. Також госпіталізуються жінки після 22 тижнів вагітності.

  Впроваджено сучасні методики кесарського розтину з використанням нових видів шовного матеріалу, які дозволяють проводити виписку на 4-5 добу після оперативних втручань.

  Допомога у відділенні надається згідно сучасних протоколів МОЗ України щодо надання стаціонарної акушерської допомоги.

  Впроваджуються сучасні принципи антенатального догляду, засоби профілактики, діагностики та лікування ускладнень вагітності, які базуються на основі науково-доказової медицини. Організовується та забезпечується спеціалізована консультативна допомога пацієнтам відділення З метою підготовки вагітних до пологів за сучасними перинатальними технологіями щоденно проводяться заняття та лекції по психопрофілактичній підготовці вагітних до пологів, по грудному вигодовуванню в межах проекту «Лікарня, доброзичлива до дитини».

08 ber3 09

 Профілактичний напрямок роботи дозволяє підвищити відсоток неускладнених пологів.

 

І акушерське відділення тел.. (0512) 56-61-68

gl1

Завідуючий відділенням Третьяк Євгеній Григорович, лікар вищої категорії, стаж роботи – 42 роки.

Лікарі відділення:

Шпак О.М. – вища категорія, стаж 22 роки.

Грибанов А.В. – І категорія, стаж – 15 років.

Нікулін О.М. – вища категорія, стаж – 25 років.

Оладенко І.Б. – вища категорія, стаж – 31 р.

Акушерки відділення:

Маркова Л.Б. – І категорія, стаж роботи – 26 р.

Левченко С.В. - І категорія, стаж роботи – 26 р.

Найденко Т.І. – вища категорія, стаж – 35 р.

Петракова Л.М. – І категорія, стаж 32 р.

Ковальчук Г.Ю. – І категорія, стаж 11 р.

Бушовська Л.Ф. – вища категорія, стаж 43 р.

Мартиненко О.В. – вища категорія, стаж 21 р.

Верба Г.Я. – І категорія, стаж – 22 р.

Гімбарова Д.А. – І категорія, стаж 28 р.

Шенягіна О.О. – І категорія, стаж 20 р.

Лях А.О. – І категорія, стаж 12 р.

Трошина А.Є. – ІІ категорія, стаж 8 р.

 

ІІ акушерське відділення тел.. (0512) 56-61-70

gl1

Завідуюча відділенням Парафіло Серафіма Сергіївна, лікар вищої категорії, стаж  роботи – 46 років.

Лікар-ординатор – Пшонь Микола Борисович.

Мороз Лариса Альбертівна – старша акушерка, І категорія.

Майдан Світлана Вікторівна – акушерка, І категорія.

Бурдейна Тетяна Миколаївна – акушерка.

Бочкарьова Наталія Олександрівна – акушерка.

Закірова Олена Олександрівна – акушерка, вища категорія.

Арнаут Юлія Олександрівна – акушерка.

Глоба Альона Вікторівна – акушерка.

 

  Основні напрямки роботи відділень це допомога роділлям, породіллям та новонародженим з участю членів їх родин в умовах максимально наближених до домашніх, своєчасна діагностика, корекція ускладнень і адекватний вибір методу розродження. На пологах забезпечується  присутність членів родини під час пологів (сімейні пологи), застосування сучасних технологій ВООЗ, що грунтуються на принципах доказової медицини, вільний вибір роділлею позиції в першому і другому періодах пологів, застосування немедикаментозних методів знеболення,інформування пацієнтки та залучення її до прийняття рішень в пологах, фізична і психологічна підтримка.

ber4 ber3 10

  Щойно народжена дитина забезпечується раннім 2-годинним контактом "шкіра до шкіри" з матір'ю або батьком; раннім прикладанням до грудей у пологовому залі; збереження м"теплового ланцюжка" Післяпологове відділення має  індивідуальні палати «Мати та дитина», що забезпечує цілодобове спільне перебування матері з новонародженим, відвідування породіллі членами родини.

ber4 ber3 10

  Існує доступність телефонного зв'язку з працівниками пологового будинку та членами групи підтримки грудного вигодовування з метою отримання породіллею консультацій після виписки її з стаціонару.

  У відділеннях 6 індивідуальних пологових залів, забезпечені шведськими стінками, килимками, м’ячами, інтер’єр близький до домашнього,6 індивідуальних пологових палат,1  палата сімейного типу, 20 індивідуальних післяпологових палат

 

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Завідуючий відділення Сітченко Ігор Русланович, лікар вищої категорії, стаж роботи 34 роки.

Козюк Віктор Федорович – лікар-ординатор, лікар вищої категорії, стаж 39 років.

Ларін Олексій Миколайович - лікар-ординатор, лікар вищої категорії, стаж 23 роки.

Новосьолов Сергій Володимирович – лікар-ординатор, лікар першої категорії, стаж 8 років.

Піляєв Антон Юрійович – лікар-ординатор, лікар другої категорії, стаж 7 років.

  Усі лікарі відділення в повному обсязі володіють технікою проведення регіональних методик, загального знеболення, внутрішньовенного та комбінованого. Також до функціональних обов’язків анестезіологічної служби входять надання невідкладної допомоги у різноманітних клінічних ситуаціях, ведення пацієнтів у ранньому післяопераційному періоді.

  За останнє десятиріччя під час проведення оперативних втручань значної переваги набула методика регіонального знеболення. Цей вид включає у себе спинальну та епідуральну анестезію/аналгезію, яку у разі необхідності можна комбінувати з іншими видами знеболення.

 Спинальна анестезія дозволяє на перших хвилинах народження розпочати грудне вигодовування, провести контакт «шкіра до шкіри» з матір’ю або батьком дитини, що поліпшує адаптаційний період у новонародженого. Також у ПІТ створено всі умови для стовідсоткового спільного перебування матері та дитини. Найголовнішою перевагою спинальної анестезії є її мінімальний вплив на організм матері та дитини та має дуже низький відсоток ускладнень, саме тому вона займає близько 90% від усіх знеболень.

  Епідуральна аналгезія на теперішній час є «золотим стандартом» знеболення пологів, тому що вона дозволяє повністю або частково зменшити больові відчуття під час перейм і покращити розкриття шийки матки. Анестетик не потрапляє у кров дитини та напряму на неї не впливає.

  Незважаючи на те, що загальне знеболення відійшло на другий план, через низку своїх ускладнень, воно використовується при невідкладних ситуаціях, які мають вирішуватися негайно.

  Для короткочасних хірургічних втручань, як в акушерстві, так і в гінекології анестезіологічне забезпечення проводиться за допомогою сучасних засобів внутрішньовенного введення.

  З 2006 року на базі анестезіологічної служби створено сучасне відділення з палатами інтенсивної терапії. Одержано сучасну наркозно-дихальну апаратуру штучної вентиляції легенів, як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва (Бріз, Фаза, Каріна – виробництва Австрія, кардіомоніторні апарати ЮТАС – 300). Кардинально змінено підхід під час знеболення породіль. Впроваджено в практику метод епідуральної анестезії, що дозволяє жінці під час переймів відчувати себе комфортно, не втрачати своєї активності, вільно спілкуватися з рідними. З 2006 року проведено більше 2000 регіональних знеболювань, тим саме накоплене великий досвід. Усі лікарі-анестезіологи вільно та кваліфіковано володіють цим методом знеболювання.

  Усі співробітники відділення мають високий рівень професіоналізму, постійно підвищують свою кваліфікацію, приймають участь у науково-практичних конференціях та тренінгах, у тому числі на міжнародному рівні.

ber4 ber3 10

 

Відділення новонароджених, тел. (0512) 56-60-81

12

Завідуюча відділення Бойчук Неллі Анатоліївна, лікар вищої категорії, стаж роботи – 35 р.

Лікарі відділення:

Кондратов Микола Сергійович – лікар-неонатолог, стаж роботи – 7 р. 10 міс.

Георгіу Кристина Володимирівна – лікар-неонатолог, стаж роботи – 5 р. 10 міс.

  Основний принцип функціонування відділення – забезпечення цілодобової кваліфікованої неонатальної допомоги, первинної реанімації та інтенсивної терапії новонародженим; забезпечення необхідного клініко-діагностичного контролю за станом дітей, своєчасне ведення найбільш ефективних та найменш травмуючи методів лікування та виходжування новонароджених, чітке дотримання правил санітарно-протиепідемічного режиму, профілактика назокоміальних інфекцій.

Догляд за новонародженими за умови фізіологічного перебігу адаптації здійснюється в післяпологових відділеннях спільного перебування матері та дитини. Медична допомога надається в палаті інтенсивної терапії новонароджених.

  Також проводиться догляд за здоровими  новонародженими, які не можуть перебувати з матір’ю в палаті.

  Проваджуються у практику сучасні засоби профілактики, діагностики та лікування порушень адаптації та захворювань новонароджених в залежності від стану, переведення новонароджених до палати спільного  перебування з матір’ю, у відділення інтенсивної терапії пологового будинку або до спеціалізованих відділень дитячої лікарні. Проводяться заходи щодо профілактики виникнення вертикальної трансмісії від матері до дитини, лікування неонатальних жовтяниць, виходжування та лікування новонароджених з малою масою тіла.

  Неонатальне відділення обладнано кувезами, апаратами для проведення СРАР-терапії, електронними вагами, має централізовану подачу кисню. Електровідсмоктувачі, набори для первинної реанімації, лампи фототерапії, джерела променевого тепла, матраци з підігрівом. У відділенні є набір медикаментів для невідкладної допомоги новонародженим, інфузори-лінеомати.

 

Гінекологічне відділення  тел.. (0512) 56-61-61

gl1

Завідуюча відділення Часовенко Наталя Василівна, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, стаж роботи – 24 роки.

Працівники відділення:

Баляба А.І – лікар акушер-гінеколог, вища категорія, стаж роботи – 54 роки.

Вальковська М.Т. -  лікар акушер-гінеколог, молодший спеціаліст, стаж – 5 років.

Коверзнєва Н.Ф. – старша м/с, вища категорія, 47 років стаж роботи.

Хржановська Н.А. – вища категорія, стаж 45 р.

Беккер Л.М. – І категорія, стаж 21 р.

Махонь І.В. - м/с, І категорія, стаж 17 р.

Золотарьова В.М. – вища категорія, стаж - 34 р.

Жадан Л.Д. – вища категорія, стаж – 25 р.

Чикал Н.В. – вища категорія, стаж – 27 р.

 Перелік послуг, які надаються у відділенні:
І – Консервативне лікування:
-    Зберігаюча терапія вагітних;
-    Координація та лікування порушень репродуктивної функції жінки;
-    Лікування жінок із загальними захворюваннями органів малого тазу;
-    Фонові та передракові захворювання шийки матки (ерозії, лейкоплакії та дисплазії шийки матки)
ІІ Оперативне лікування:
1.    Лапароскопічні втручання:
-    Патологія яєчників (кісти, апоплексія, полікізтоз);
-    Позаматкова вагітність;
-    Трубна стерилізація;
-    Лікування безпліддя;
-    Ендометріоз;
-    Консервативна міомектомія.
2.    Гістероскопічні втручання:
-    Патологія ендометрію (поліп, гіперплазія)
-    Субмукозна міома матки;
-    Дисфункціональні маткові кровотечі;
-    Внутрішньо маткові синехії;
-    Аденоміоз;
-     При підготовці до допоміжних репродуктивних технологій.
3.    Лапаротомічні втручання
-    Доброякісні пухлини тіла матки та додатків.
4.    Пластичні операції при випадінні та опущенні жіночих статевих органів.

  Гінекологічне відділення розраховане на 40 ліжок та надає планову медичну допомогу по різноманітним напрямкам. Здійснюється лікування жінок із запальними захворюваннями органів малого тазу,  доброякісними пухлинами жіночих статевих органів, ендометріозу, корекція та лікування порушень репродуктивної функції жінки, ерозії, лейкоплакії та дисплазії шийки матки, піхви, вульви, папіломатоз тощо. Для лікування цієї патології використовуються кріохірургія, діатермокоагуляція, а також надсучасний метод – радіохвильова хірургія з використанням ножа «Surgitron».
Висококваліфіковані лікарі проводять оперативне лікування по всім напрямкам оперативної гінекології, із використанням відкритого доступу,  лапароскопії та вагінальної хірургії (пластичні операції при випадінні та опущенні жіночих статевих органів, при неутриманні сечі із застосуванням синтетичного матеріалу).
Лапароскопічні втручання  здійснюються як з діагностичною, так із лікувальною метою при патології яєчників (кісти, апоплексія, полікістоз) , позаматковій  вагітності, гнійно-запальних захворюваннях  органів малого тазу , неплідності, для проведення трубної стерилізації, для лікування аномалій розвитку внутрішніх статевих органів, ендометріозу. Проводяться органозберігаючі операції при лейоміомі матки (консервативна міомектомія), що забезпечує збереження репродуктивної функції жінки.

113 ber3

   Гістерорезектоскоп  широко застосовується для діагностики та лікування патології ендометрію  (поліпи,гіперплазія), субмукозної міоми матки, дисфункціональних маткових кровотеч, внутрішньоматкових сінехіях, аденоміозі, сторонньому тілі в порожнині матки, неплідності та для підготовки жінки до допоміжних репродуктивних технологій.

    В Міському пологовому будинку №2 цілодобово працює «Віконце життя» для жінок, які опинилися в складних життєвих умовах.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com