УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

24 українські породіллі з 1000 - це дівчатка у віці від 15 до 19 років. У такій ситуації може опинитися кожна. Природно, якщо це лякає. Психологи та лікарі знають, що робити далі, а закони України — захищають від необдуманих рішень.
Спочатку слід переконатися у вагітності: перші ознаки схожі на ті, що відчувають підлітки через фізіологічні особливості свого віку. Тож чому панікувати даремно, куди й до кого звертатися, і як закон дивиться на аборти неповнолітніх?
Тест на вагітність.

Деякі ознаки вагітності дуже схожі на ті, що переживають більшість дівчат-підлітків у своєму віці. Через це можна або прогавити перші місяці вагітності або, навпаки, сплутати її з іншими фізіологічними процесами.

 

Нерегулярність менструацій може свідчити про вагітність або процес налагодження циклу.
Неправильне харчування — характерне для молодих людей — може спричинити нудоту та блювання. Хоча ці симптоми також можуть свідчити про настання вагітності.

Коливання настрою, відчуття слабкості та запаморочення спостерігаються як у звичайних підлітків, так і у вагітних.
Переконатися у наявності або відсутності вагітності допоможе тест. Якщо тест показав негативний результат — зазвичай це поява однієї риски на тесті або знака «-», — надалі подбайте про захищений секс, користуйтеся контрацептивами, краще - це бар"єрні контрацептиви (презервативи). Їх можна БЕЗКОШТОВНО отримати у відділенні "Клініка, дружня до молоді" КНП ММР "МДЛ №2" м. Миколаєва (вул. Чкалова, 93). Якщо тест показує дві риски, або знак «+», — це може вказувати на вагітність. Вірогідність помилки тесту складає 1-5%.

Що ж робити далі? Спробуймо опанувати ситуацію.

За інформацією МОЗ, у 2016 році мамами стали 118 українських дівчат віком до 14 років та понад п’ять тисяч — у віці від 15 до 17 років. Лікарі та психологи знають, як допомогти у разі незапланованої підліткової вагітності.
Потрібна лише мужність розказати про свій стан.
Кому довірити секрет про вагітність?

Тим, хто насамперед має право знати та може допомогти й підтримати — власним батькам та батьку своєї дитини.
Приховати вагітність неможливо. Мама з татом дізнаються про неї за будь-яких обставин. Тому краще розказати їм якомога раніше — так ви матимете більше часу оволодіти ситуацією. Також батько дитини має повне право знати про її існування. Адже над створенням дитини трудилися двоє, і розв’язувати питання, пов’язані з її майбутнім, теж варто разом.
Якщо рідні люди у підтримці відмовили — це теж не кінець.

Що радить медицина?

Шановна молодь, задля власної безпеки та збереження здоров’я — незалежно від рішення про подальшу долю дитини, якщо ви не знаєте куди йти та що робити — слід звернутися до фахівців відділення медичної допомоги дітям та молоді "Клініка, дружня до молоді" КНП ММР "МДЛ №2" м. Миколаєва, де фахівці вислухають, підтримають, разом з вами розберуться в ситуації, що склалась, нададуть психологічну підтримку, аби ви зопалу не накоїли непоправних вчинків та окреслять подальший план дій.
Саме лікар-гінеколог детально розповість майбутній мамі про ті процеси, які відбуваються в її організмі, пояснить, як поводитися, якщо з’являються якісь нові неприємні відчуття — наприклад, дивні виділення або болі в животі.
Не можна самостійно намагатися перервати вагітність. По-перше, це навряд спрацює, по-друге, може завдати непоправної шкоди здоров’ю. Водночас і самостійно приймати рішення про аборт можуть не всі молоді дівчатка.
Ставши на облік до жіночої консультації, треба буде пройти всі необхідні обстеження та приймати подальші рішення.

Існують спеціальні служби довіри та громадські організації, які надають первину психологічну допомогу та консультують з питань вагітності:

- можна звернутися до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
- можна знайти адресу громадської/благодійної організації у місті;
- за БЕЗКОШТОВНОЮ консультативною допомогою психолога можна звернутися до відділення "Клініка, дружня до молоді" КНП ММР "МДЛ №2" м.Миколаєва, тел. 0933188770, 0512 24-80-21,
- або Всеукраїнської дитячої лінії «Телефон довіри» за номером 8 800 500 21 80 (з 9 до 21 години).

Підлітковий аборт мовою закону.

Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» у статті 43 каже: медичне втручання щодо пацієнтів до 14 років — таких називають малолітніми пацієнтами — здійснюється лише за згодою їх законних представників. Тобто дівчатам до 14 років згоду на переривання вагітності дають батьки, опікуни, піклувальники тощо. Для переривання вагітності дівчаткам у віці від 14 до 18 років згода батьків не обов’язкова. Аборт проводиться лише у медичних закладах і за умови, що строк вагітності не перевищує 12 тижнів. В окремих випадках лікарі можуть казати про необхідність перервати вагітність у строк до 22 тижнів. Тоді на проведення аборту усім дівчаткам до 18 років знадобиться заява законних представників.

На період вагітності слід відмовитися від паління та вживання алкоголю, зробити обов’язковими прогулянки на свіжому повітрі та спостереження у лікаря. Турбота про себе допоможе народити здорову дитину.
Закликаємо молодь вчитися бути відповідальними за свої вчинки. Якщо виникають питання, будь ласка, звертайтесь до фахівців.