В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Історія медицини

pont2

ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА
ЧЕСТЬ МЕДИЧНОЇ ПРОФЕСІЇ
ВІДЗНАКА ЗА ПРОФЕСІОНАЛІЗМ
ТА МИЛОСЕРДЯ

      ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ВІДЗНАКИ

      У 2009 році вперше в історії України у сфері медицини з'явилась найвища відомча нагорода - нагрудний знак «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка булла затверджена Наказом Міністра охорони здоров’я України В.М. Князевичем № 291 від 30.04.2009 р.

             До 1958 года стоматологическая помощь детям г. Николаева оказывалась в городских детских поликлиниках. Функционировало 3 стоматологических кабинета, в которых прием зубные врачи: Бабаджан И.И., Чащина Н.В., Шах СМ.. Организованное детское население не было охвачено профилактическими осмотрами, не проводилась плановая санация. Стоматологическая помощь детям оказывалась только по обращаемости.

                Благодаря большим усилиям , энтузиазму заслуженного врача Михайловой Тамары Назаровны администрация горисполкома выделило помещение на первом этаже жилого дома по ул.Лягина 29-А. и 29 декабря 1958 года в городе открылась детская стоматологическая поликлиника на 25 врачебных должностей.

95% інформації про навколишній світ ми отримуємо завдяки органам зору. З появою земської медицини у другій половині XIX ст. і розвитком загальної хірургії з'явились перші паростки хірургічних втручань на очах. Частіше це були втручання при травмах ока та вилучення трахоматозних зерен на повіках.

В Миколаївській області витоки офтальмології відносять нас до другої половини ХІХ ст. За даними звітів міської управи Миколаєва і Херсонської губернської земської медицини, серед населення, яке страждало на трахому та інші хвороби, відмічалось зростання зниження зору і сліпоти. В міській лікарні лікуванням хвороб очей займався Климентій Антонович Хоміцький, хірургічна діяльність якого обмежувалась видаленням трахоматозних зерен у роговиці та повік, підбором окулярів при порушеннях зору, надання медичної допомоги при травмах ока. Фактично офтальмологічної служби до 1929 р. на Миколаївщині не було. До створення (1937 р.) Миколаївської області медичну допомогу хворим надавали підготовлені окулісти в амбулаторно-поліклінічних установах та стаціонарах при травмах ока.  У 1937 р. при обласній лікарні були розгорнуті очні ліжка, ініціатором яких був А.Д. Криницький.

Відомо, що третина з усіх захворівших на рік – це випадки бронхолегеневої патології. Також відомо, що 25% з тих, хто знаходиться на диспансерному обліку у терапевтів, це також пацієнти з захворюваннями дихальної системи.

У нашому місті вперше почали працювати лікарі-пульмонологи у міських поліклініках у середині 80-х років, тобто більше 20 років тому. В той час пульмонологи в поліклініках займались лікуванням, профілактикою, диспансеризацією таких важких захворювань як бронхіальна астма, хронічні бронхіти, важкі пневмонії, бронхоектатичні хвороби, легеневі абсцеси. Значна група хворих складала особливо важку та небезпечну категорію, яка вимагала спеціалізованої пульмонологічної допомоги. Усвідомлюючи потребу в спеціалізованій стаціонарній допомозі хворим пульмонологічного профілю, заступник головного лікаря міської лікарні №1 Лукіна Р.С. звернулась з пропозицією відкрити на базі міської лікарні №1 пульмонологічного відділення.

Урологическое отделение больницы скорой медицинской помощи на 60 коек организовано в 1974г.

До этого момента специализированного стационарного отделения в г. Николаеве не было. Стационарная помощь жителям города области   оказывалась   урологическим   отделением   областной  больницы. Амбулаторная помощь жителям города оказывалась урологами поликлиник. Организационный и профессиональный уровень предоставляемой жителям города помощи до 1974г. на  низком уровне, что особенно ярко проявлялось в группе больных гиперплазией   (аденомой)   предстательной   железы.    Многим  больным в этой группе, у которых заболевание осложнилось задержкой мочи, выполнялась калечащая (паллиативная) операция   эпицистостомия, при которой устанавливалась трубка в мочевой   пузырь на постоянной основе, так как проведение радикальнойоперации (удаление аденомы) производилась травматично, с большой кровопотерей, сопровождалось высокой смертностью (в республике 4%) и требовало наличия исходного крепкого здоровья у пациента.

Історія міської поліклініки №4 має початок з1922 р., коли на вул. 2-ій Слобідській була заснована міська амбулаторія №2, очолювана Козаковим С.В.
У 1935 р амбулаторія була переведена до приміщення навул. Мархлевського, А № 82 .

3     Микола Михайлович Амосов – взірець гуманізму і високої моралі, видатний кардіохірург, дослідник, вчений, філософ, письменник, суспільний діяч, популяризатор науки і здорового способу життя. Засновник української кардіохірургії і біокібернетики. Автор новаторських методик наукового пізнання фундаментальних основ розвитку суспільства, біологічних систем, особистості людини, медицини і здорового способу життя, кардіоторакальної хірургії.

Днем заснування Нової Верфі, згодом стала Миколаєвом, вважається 27 квітня 1789 року. Цим числом датовано розпорядження Потьомкіна Фалеєву "Завести верф на Інгулі".
Стрімкий розвиток верфі і перетворення її в місто було обумовлений активними бойовими діями, які вела Росія на своїх південних рубежах. Від моменту заснування Миколаєву було призначено бути закритим містом стратегічного значення,. Військово-морською базою півдня Російської Імперії. Це наклало свій відбиток і на розвиток його системи охорони здоров'я. Будівництво суднобудівного заводу, морського та річкового портів, механічного заводу, низки майстерень і мануфактур вимагало розвитку відповідної медичної служби.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com