В

а

ж

л

и

в

о

 
 

DSC 2248 1

      Правець відноситься до смертельно небезпечних інфекцій. Це одна з найважчих гострих інфекційних хвороб, що спричиняється правцевою паличкою, вражає нервову систему та проявляється судомами скелетних м’язів.

Механізм зараження – рановий. Мікроб може проникнути в організм людини через дрібні, частіше колоті рани, при побутових та сільськогосподарських травмах.

Захворювання можливе при укусах, опіках чи відмороженнях. Безпосередньо від хворої людини правець не передається.
Профілактика правця може бути як завчасною, так і терміновою. Це як раз той випадок, коли краще заздалегідь перестрахуватися і зробити щеплення!

Injec2

 
      Неспецифічна профілактика правця

      Неспецифічна профілактика включає заходи, покликані знизити ймовірність зараження, а саме - зменшити кількість пошкоджень шкіри і травм у побуті та на виробництві.

 
      Специфічна профілактика правця

      До цього виду належить багаторазове вакцинування дітей в профілактичних цілях завчасно, а також введення хворому спеціальних препаратів у разі зараження бактеріями правця. Перша вакцинація проводиться дитині трикратно в 2, 4, та 6 місяців життя, і надалі повторюється згідно до Календаря профілактичних щеплень. Правильно проведений курс вакцин, виконаний у повному обсязі, забезпечує імунітет до столбняку у дорослих протягом 10 років після останнього щеплення. Екстрена специфічна профілактика правця при травмах проводиться з урахуванням даних про зроблених на той момент щеплень

 
      Екстрена профілактика правця

Injec3

      Профілактика правця при травмах включає неспецифічні і специфічні методи. Насамперед необхідно очистити рану, видалити пошкоджені тканини і дезінфікувати їх. Залежно від характеру ушкодження і місця події можливо профілактичне введення протиправцевої сироватки, але це рішення має приймати лікар.
Інкубаційний період правця триває від кількох годин до кількох місяців, але в середньому становить 20 днів. Незволікайте до появи судом та інших симптомів правця, вчасно звертайтесь за медичною допомогою.
Особливо хочу звернути увагу батьків: не ризикуйте життям своїх дітей! Вчасно робіть їм профілактичні щеплення!!!


Вакцина проти правця є в наявності в усіх лікувально-профілактичних закладах міста!

Будьте здорові!

Головний лікар
КЗ «ЦПМСД №7» О.М. Власова

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com