В

а

ж

л

и

в

о

 
 
Новий Реєстр містить 297 позицій лікарських засобів, що на 33 позиції більше ніж у попередньому. Із 297 позицій 93 позиції відшкодовуються повністю, що на 8 позицій більше ніж раніше.
У 2021 р. програму «Доступні ліки» розширено трьома новими міжнародними непатентованими назвами (МНН) лікарських засобів. Так, відповідно до Постанови КМУ від 21.12.2020 р. № 1299, до програми увійшли МНН ліків для первинної, вторинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, а саме: варфарин, ніфедипін та ацетилсаліцилова кислота в таб­летованій формі.
Наказом МОЗ України від 15.02.2021 р. № 251 затверджено реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 10 лютого 2021 р.
 
1 квітня 2017 року в Україні почала діяти Урядова програма «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть безоплатно чи з невеликою доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. 
Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою «Доступні ліки»❓
Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.

📌 У списку 297 лікарських засобів. Майже половина ліків у програмі – іноземного виробництва. 

📌 Якщо ви маєте серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму або діабет ІІ типу, то, щоб отримати е-рецепт на «Доступні ліки», необхідно:
- звернутись до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписана декларація;
- отримати рецепт, який лікар виписує в електронній системі охорони здоров’я. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження;
- звернутись до будь-якої аптеки, яка має наліпку «Доступні ліки» та назвати номер рецепта і код підтвердження та отримати ліки безплатно чи з незначною доплатою;
- якщо потрібних ліків в аптеці немає, то їх можна замовити та завітати до аптеки пізніше, або обрати інший аптечний заклад.
 
 
 
Джерело матеріалу Національна служба здоров'я України
Список лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, періодично змінюється. Планове оновлення Реєстру лікарських засобів відбувається двічі на рік - у лютому та серпні. Останнього разу зміна такого списку ліків для програми “Доступні ліки” відбулась у серпні 2020 року. Побачити оновлений Реєстр, який складається з торгових назв, можна на сайті МОЗ: переглянути

За електронним рецептом на “Доступні ліки” не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. Е-рецепт можна отримати по телефону. Але - у разі наявності хронічного чи затяжного захворювання, або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування.
Нагадуємо як отримати е-рецепт по телефону.

Щоб отримати "Доступні ліки" потрібно звернутися до свого лікаря, він випише електронний рецепт. Потім – піти в аптеку, яка бере участь у програмі, їх перелік є на сайті НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S
Роз’яснюємо алгоритм дій пацієнта, який прийшов в аптеку по «Доступні ліки».
 

Якщо ви знаходитесь в іншому місті, тільки почали користуватись програмою “Доступні ліки” або не можете знайти потрібний лікарський засіб у найближчій аптеці❓
На сайті НСЗУ є електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації «Доступні ліки» 👉 https://bit.ly/2XABkmT. Пояснюємо, як користуватися картою.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com