В

а

ж

л

и

в

о

 
 

photo032В 2013 році зареєстровано 16 577 жінок хворих на злоякісні новоутворення молочної залози. За останнi десять років темпи захворюваностi виросли у 2,5 рази . Найбільша питома вага захворюваностi злоякісними новоутвореннями молочної залози у вiковiй групi 30 - 54 рокiв.

Вірогідність захворіти на рак молочної залози протягом життя у будь-якої жінки складає приблизно 12%, тобто кожна восьма жінка протягом життя хворіє на рак молочної залози. Тому лікарі різних спеціальностей приділяють пильну увагу ранньому виявленню раку молочної залози.

 

Наразі найбільш інформативним методом діагностики раку молочної залози вважається мамографія. Мамографія – це рентгенографія молочної залози. Мамографія може виявити пухлини молочної залози  до того, як вони почнуть проявлятися клінічно, тобто з’являться перші їх симптоми. Першу мамографію жінки повинні робити у 40 років. Після 40 – кожен другий рік, а після 50 – щорічно. Жінкам, які не досягли 40 років, рекомендується робити ультразвукове обстеження (УЗО) молочних залоз, а не мамографію. Під час вагітності та в період годування грудьми ультразвук також є основним методом обстеження. 

В Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 з жовтня 2014 року започаткована акція 20 числа щомісячно для жителів району обслуговування без направлення лікаря, безкоштовно проводити обстеження молочної залози методом ультразвукового дослідження.

Перша така акція відбулась 20 листопада, під час якої було оглянуто 49 жінок. Із них у 25 жінок, майже половина, виявлені захворювання молочної залози, а у однієї жінки – злоякісне новоутворення.

Адміністація та лікарі закладу сподіваються, що доступність регулярного профілактичного обстеження та раннє виявлення і лікування РМЗ призведе до зниження смертності жіночого населення від раку молочної залози, продовження життя і покращення її якості.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com