В

а

ж

л

и

в

о

 
 

nho8Миколаївська нейрохірургічна служба почала свою діяльність 10 жовтня 1964 року. Першим завідуючим відділенням був Гимпель Михайло Юхимович (1964-1978), який доклав немало зусиль для розвитку нейрохірургічної служби в області.

Латій Андрій Прокопійович завідував відділенням з 1978 по 2001 рік. Заслужений  лікар України. Продовжує роботу у відділенні лікарем-ординатором.

Сич Євгеній Григорович завідував відділенням з 2001 року по рік 2012.Кандидат медичних наук. Продовжує роботу у відділенні лікарем-ординатором.

C 2012 по теперішній час відділенням завідує Скоропад Ігор Романович

 

У квітні 1997 року після реформування хірургічної служби області відділення перекладене на базу ЛШМД міста, де і продовжує свою діяльність і розвиток по теперішній час.

Відділення завжди виховувало хороші і грамотні кадри, свого часу у відділенні працювали Дишлова В.Н., Могила В.В., що є в даний момент провідними нейрохірургами України.

Відділення розгорнене на 60 ліжок,  забезпечує ургентну і планову спеціалізовану допомогу жителям міста і області, а також виїзди фахівців з лінії сан авіації в райони області.

У відділенні працює кваліфікований лікарський і сестринський персонал. Працюють 12 лікарів: 10 нейрохірургів вищої категорії, 1 нейрохірург першої категорії, 1 окуліст вищої категорії. Враховуючи те, що нейрохірургія є одній з найскладніших спеціальностей в медицині, лікарям постійно доводиться стикатися з найскладнішими ситуаціями в клінічній практиці і це вимагає від них обширних знань для діагностики і лікування різної патології центральної і периферичної нервової системи. У зв'язку із зростанням політравм, де найчастіше переважає черепно-мозкові і скелетні травми, лікарям постійно доводиться стикатися з патологіями, які виходять далеко за межі такої вузької спеціальності як нейрохірургія, що зумовлює постійне підвищення знань і кваліфікації. Всі лікарі постійно проходять курси підвищення кваліфікації в Київському науково дослідницькому інституті нейрохірургії і інших вузькоспеціалізованих центрах.

Дуже багато залежить від грамотного середнього і молодшого медичного персоналу, який несе на собі одну з основних ролей у виходжуванні такого важкого контингенту хворих, як хворі із спинальною травмою і що перенесли важку черепно-мозкову травму.

Відділення виконує практично весь об'єм можливої нейрохірургічної допомоги: операції при черепно-мозкових травмах, травмах хребта і спинного мозку, травмах периферичної нервової системи, операції при пухлинах головного, спинного мозку, пухлинах інших відділів нервової системи, операції при судинних захворюваннях, інсультах, гідроцефаліях, наслідках черепно-мозкових травм, природжених аномаліях нервової системи, операції при больових синдромах.

Щорік в області лікується 2500-3000 хворих з нейротравмою, більшість – в нейрохірургічному відділенні.. Хворі з важкою ЧМТ транспортуються в нейрохірургічне відділення ЛШМД.

За останні декілька років завдяки ентузіазму молодих лікарів і грамотному керівництву старших колег упроваджується багато нових оперативних втручань, відповідних світовим і європейським стандартам, і направлені на швидке одужання пацієнтів. Зокрема почали проводити пластику кісткових дефектів черепа титановими трансплантатами, як модифікація - та ж пластика із застосуванням 3D моделювання і виготовлення індивідуального трансплантата того ж виробника, установка систем транспедикулярної фіксації при переломах хребта, мікродискектомії, дискектомії на шийному рівні із застосуванням трансплантата типа Кейдж, видалення пухлин головного мозку із застосуванням ультразвукового диссектора-аспіратора фірми Soering. Широко упроваджуються мініінвазивні методики лікування захворювань хребта. Розвивається хірургія підстави черепа. У перспективі – впровадження оперативного лікування судинних аномалій головного мозку.

Все це стало можливим завдяки постійному підвищенню кваліфікації фахівців, допомозі головного лікаря Дем’янова О.Є., допомозі спонсорів, які розуміють, що частка успіху і розвитку нейрохірургії залежить від інструментального забезпечення. Зовсім недавно з міського бюджету виділені кошти на придбання операційного мікроскопа, вживання якого виводить якість оперативних втручань на високий рівень і відповідає світовим стандартам нейрохірургії. Лікарі і медперсонал об'єднують колегіальні і дружні стосунки, що зумовлює досягнення головної мети – одужання хворого.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com