В

а

ж

л

и

в

о

 
 

1zovtnya201445 Генеральна Асамблея ООН в резолюції від 14 грудня 1990 року постановила 1 жовтня Міжнародним днем людей похилого віку. В 1982 році в Вені Всесвітньою асамблеєю з проблем старіння прийнято Міжнародний план дії по проблемам старіння, який було схвалено в кінці того ж року Генеральною Асамблеєю.

 

 

 

З якого віку починається старість? Остання таблиця, в якій приводиться класифікація вікових груп, виглядає так:

  •         люди молоді – до 44 років,
  •         люди середнього віку – до 59 років,
  •         старіючі люди – до 74 років,
  •         „молоді” довгожителі –до 89 років,
  •         „старі” довгожителі – більше 90 років.

Говорять, що людина старіє тим повільніше, чим інтенсивніше робота її душі. Якщо ж в зрілому віці у людини залишаються цікаві справи, то старості можна уникнути. І не так важливо, які це справи. Хор ветеранів, де людина одержує позитивні емоції, гурток кройки та шиття або робота за спеціальністю. Головне одержувати задоволення від кожного дня. Людина молода до того часу, поки уміє радіти життю.

International Day For Older Persons

Прожиті роки, пройдені іспити, накопичений досвід – ось головне багатство людей, що вступили в завершальний відрізок життєвої дороги. На зміну  шумним веселощам, безпечним радостям, сміливим надіям приходить мудрість, терпіння, витримка.

Психологи обстежили близько 10 тисяч британців і прийшли до висновку, що в житті людини бувають два „віки щастя”: 15 років, вік першої любові т сподівань на майбутнє, і 70 років, коли вже не треба тривожитися про роботу, не треба виховувати малят, турбуватися про завтрашній день.

Серед британців, які досягнули цього віку, є немало таких, які в 70 років одружилися або вийшли заміж по любові, зрікшись меркантильних розрахунків, відправились в мандрівки або знайшли свою заповітну мрію. Щоб почувати прилив сил та енергії в 70 років, треба захотіти прожити радісно відпущені роки, говорять психологи. Таке бажання допомагає людині в будь-якому віці.

vnuk

День похилої людини був започаткований з метою привернути увагу суспільства до проблеми потреб цієї категорії населення, особливо потребуючих в увазі та турботі держави і суспільства, з ціллю привернути увагу суспільства до проблем людей похилого віку нашої планети, включаючи бідність, медичне та соціальне забезпечення. Проведення цього дня служить благородним цілям: підтримку традиційних ідеалів поваги до старості, прояву більшої уваги до людей похилого віку.

У людей старшого покоління ми вчимося патріотизму, любові до Батьківщини, вмінню берегти віру і оптимізм навіть у самих тяжких умовах. Найважче приходиться сьогодні пенсіонерам. І сили пережити нові іспити, які випали на долю цієї частини населення, може дати тільки надія на краще майбутнє, підтримка рідних та близьких. Матеріальна підтримка тому, хто в ній потребує, безперечно, приємна. Але не менше, ніж підвищення пенсій, зниження цін та кращого завтра, чекають старі люди турботи, листів та хороших новин, доброго слова від самих близьких, дітей, онуків.

І не тільки в цей день...

Міський лікар-геронтолог                                  Мурзіна Н.В.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com