В

а

ж

л

и

в

о

 
 

ЦПМСД 5 14

З 1 по 7 серпня в сімейних лікарських амбулаторіях Центру проведені заходи в межах Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції - годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різноманітні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції та лекції серед вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків тощо.

 

Сімейні лікарі, лікарі-терапевти та педіатри дільничні, акушер-гінекологи, керівники та середній медичний персонал Центру на протязі тижня проводили круглі столи, патронаж вагітних, активізували санітарно-освітню роботу з питань підтримки грудного вигодування, оновили куточки грудного вигодування

Як відомо, грудне вигодовування позитивно впливає на зниження рівнів захворюваності дітей і дитячої смертності, з одного боку, та здоров’я матері – з іншого. Потрібно зауважити, що окрім безпосередньої сприятливої дії із запобігання післяпологових ускладнень, воно має віддалені результати щодо зниження ризику виникнення у жінки раку молочної залози, та позитивно впливає на нормальний фізичний, розумовий, емоційний та соціальний розвиток дитини.

Позитивним є зменшення кількості ускладнених пологів з 68% у 2000 році до 30,8% у 2013році по Україні (по Миколаївській області – до 25,6%) та зростання частки нормальних пологів, при яких ризик для життя і здоров’я матері і немовляти є найнижчим. У 2013 році питома вага нормальних пологів по Україні досягла 69,2%(по Миколаївській області – 74,4%). Сприяє цьому і практика партнерських пологів, частка яких на сьогодні досягає близько половини.

В Україні ефективно діють «Школи відповідального батьківства», в яких здійснюється підготовка майбутніх матерів та батьків до народження здорової дитини та догляду за новонародженими. Все більше майбутніх матерів та батьків стає слухачами таких шкіл, що обумовлює збільшення кількості нормальних пологів і партнерських пологів, поліпшення показників, пов’язаних з грудним вигодовуванням і розвитком дитини першого року життя. Особлива увага приділяється участі батька у народженні і вихованні дитини.

Грудне вигодовування та сучасні перинатальні технології є вирішальними на шляху збереження здоров’я матерів і зменшення дитячої та материнської смертності.

 

 ЦПМСД 5 2  ЦПМСД 5 3
 ЦПМСД 5 4  ЦПМСД 5 4
 ЦПМСД 5 4  ЦПМСД 5 4
 ЦПМСД 5 4  ЦПМСД 5 4
 ЦПМСД 5 4  ЦПМСД 5 4
ЦПМСД 5 4  ЦПМСД 5 4
 ЦПМСД 5 4

В.о. головного лікаря КЗ ММР ЦПМСД № 5                      Т.М.Галенко

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com