В

а

ж

л

и

в

о

 
 

   serce bachity gittyaЗавершився  Всеукраїнський тиждень імунізації, протягом якого лікарі міста Миколаєва провели потужну роз’яснювальну роботу щодо причин виникнення, лікування та наслідків дитячих інфекційних захворювань.. Педіатри та сімейні лікарі під час прийому пацієнтів поширювали інформацію про сучасні вакцини та їхню роль у попередженні захворювань.

 

Міський позаштатний інфекціоніст УОЗ м. Миколаєва, викладач Миколаївського базового медичного коледжуШкляров В.В. розповів про єдиний на сьогоднішній день дієвий метод профілактики інфекційних недугів – вакцинацію.

   Вакцинація (щеплення, імунізація) - створення штучного імунітету до деяких хвороб.  Це одно з самих кращих засобів, щоб захистити населення проти інфекційних хвороб, які викликали серйозні хвороби перш, ніж щеплення були доступні.

  Профілактичні щеплення дуже важливі як для дітей, так і для дорослих. Тільки цей захід є єдиним засобом профілактики таких хвороб, які не піддаються лікуванню або піддаються йому дуже важко (вірусний гепатит В, дифтерія, правець, кашлюк та ін.).

Для маленької дитини профілактичні щеплення особливо важливі, оскільки його організм дуже уразливий перед різними інфекціями та якщо мама була своєчасно прищеплена або вже перехворіла будь-яким захворюванням - то в перші місяці життя дитини ще можуть захищати материнські антитіла, але потім захист слабшає - і тут вже не обійтися без профілактичного щеплення. Тому вакцинацію необхідно розпочинати з самого раннього віку відповідно до календаря щеплень.

  У чому ж суть і значення профілактичного щеплення? При вакцинації в організм людини вводиться спеціальна речовина (вакцина), в якій містяться ослаблені або вбиті збудники тих або інших захворювань або ж їх певні частини (антигени). У відповідь на це в організмі людини активізується імунна система, яка синтезує антитіла до збудника інфекції і штучним способом формує імунітет до цього захворювання.

В результаті цього інфекція згодом або взагалі не проникне в організм, або прояви хвороби будуть зовсім слабкі.

  При проведенні численних наукових досліджень було доведено, що сучасні вакцини абсолютно безпечні. Але, проте, перед тим, як зробити профілактичне щеплення, пацієнтові проводиться медогляд з термометрією для виключення гострого захворювання, з обов'язковою інформацією про можливі побічні ефекти і відміткою в амбулаторній карті про проведену бесіду сімейним лікарем (дільничним терапевтом /педіатром).

Якщо у людини є які-небудь проти показники або нетипові реакції на попередні вакцинації - то сімейний лікар складає індивідуальний графік проведення профілактичних щеплень.

  Нині є чотири різні типи вакцин :

- що містять ослаблений живий мікроорганізм, наприклад вакцина   

  поліомієліту, кору, свинки і краснухи.

- що містять убитий мікроорганізм, наприклад вакцина коклюшу.

- що містять анатоксин; це токсин, зроблений бактерією або вірусом.

   Наприклад, дифтерія і вакцини правця - фактично анатоксини.

- біосинтетичні вакцини; вони містять речовини, отримані генноінженерними   

   методами і що викликають реакцію імунної системи.

   Наприклад вакцина гепатиту B, гемофільної інфекції.

При появі дитини на світ, він має імунітет усього лише до деяких хвороб. Це заслуга антитіл, що борються з хворобами, які передаються через плаценту від матері до новонародженого. Згодом, немовля, що годується грудьми, постійно отримує додаткові антитіла з грудним молоком. Але такий імунітет носить тільки тимчасовий характер.

 На при кінці хочу звернути увагу на те, що вакцинація проводиться тільки одноразовими шприцами або такими, що само блокуються. Після проведення імунізації за пацієнтом встановлюється спостереження згідно термінів, вказаних в інструкції. Кожна людина повинна визначитися: хвороба з ускладненнями або можливість захистити життя шляхом вакцинації.

Замисліться про це!!!

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com