В

а

ж

л

и

в

о

 
 

CalenVacz   Щороку 24 березня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом, мета якого полягає в тому, щоб підвищити обізнаність про згубні наслідки туберкульозу для здоров'я людей і для суспільства і інформувати про економічні наслідки туберкульозу, і таким чином активізувати зусилля по боротьбі з глобальною епідемією цієї хвороби . У цей день в 1882 р д-р Роберт Кох оголосив, що йому вдалося відкрити бактерію-збудник туберкульозу, завдяки чому стали можливі діагностика і лікування цього захворювання.

  Туберкульоз (ТБ) залишається найбільш смертоносною інфекцією в світі. Кожен день від цієї запобіжної і виліковної хвороби помирає понад 4 тисяч осіб, а майже 30 тисяч осіб хворіють нею. Згідно з оцінками, завдяки глобальним зусиллям по боротьбі з туберкульозом за період з 2000 р було врятовано 58 мільйонів життів.

  У вересні 2018 р прагнучи прискорити протидію туберкульозу та досягнення цільових показників в країнах, глави держав провели перше в історії Нарада високого рівня ООН, на якому вони прийняли широкі зобов'язання щодо ліквідації туберкульозу.

  Всесвітній день боротьби з туберкульозом 2020 р проходить під гаслом «Час діяти», що нагадує про необхідність якомога швидше виконати зобов'язання світових лідерів в наступних областях:
• розширення доступу до профілактики та лікування;
• посилення підзвітності;

• забезпечення достатнього і стабільного фінансування, в тому числі для наукових досліджень;
• сприяння припиненню стигматизації та дискримінації;
• розширення протитуберкульозної діяльності на принципах справедливості, дотримання прав людини і врахування потреб людей.


  В контексті Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом цього року ВООЗ закликає уряди, громади, порушені проблемою туберкульозу, організації громадянського суспільства, установи охорони здоров'я та національних / міжнародних партнерів об'єднати сили під девізом «Виявити, лікувати всіх, # ліквідувати ТБ», з тим щоб ніхто не був залишений без уваги.
Коротка довідка по місту Миколаєву.

Станом на 01.01. 2020 на обліку знаходиться 1552 хворих .436 хворих з активним туберкульозом в тому числі 4 дитини та 3 підлітка.З відкритою формою туберкульозу 192 хворих мають розпад легеневої тканини 192 хворих. Хворих на мультирезистентний туберкульоз 225осіб з них 1 підліток та 3 дитини. Хворих на ВІЛ – інфекцію в поєднанні з туберкульозом 311, з них активних 122.

  За 2019 рік у м. Миколаєві взято на облік 364 хворих; вперше виявлених 252 випадки туберкульозу та 114 рецидивів захворювання, з них 2 підлітка та 3 дитини. 235 випадків захворювань на туберкульоз легень. Серед виявлених хворих у 153 спостерігається виділення МБТ; у 106 хворих діагностовано туберкульоз в фазі розпаду . За 2019 рік померло від туберкульозу 34 хворих.

  За звітний період в нашому закладі отримали лікування в амбулаторних умовах 538 хворих на туберкульоз. З них 69 повний курс амбулаторного лікування (без стаціонарного етапу); та 469 осіб продовження лікування після стаціонарного етапу. Проліковано 43 хворих в схемах яких були нові препарати (бедаквелін). Крім захворівших на диспансерному обліку перебувають 1203 особи, які були в контакті з хворим на туберкульоз . Хіміопрофілактику потребували та отримали 286 осіб.
  Інформація для мешканців міста: на базі Міського протитуберкульозного диспансеру створено новий заклад –

  Комунальне некомерційне підприємство Центр соціально значущих хвороб. Ми працюємо , надаємо весь комплекс амбулаторних послуг.
  У нашому штаті крім лікарів фтизіатрів є також лікарі наркологи, психіатри , інфекціоністи , лікар УЗД діагностики . Чекаємо вас за адресою 3 Воєнна 8 . За детальною інформацією звертайтесь за телефоном 0512 24-51-58;

Бажаємо всім міцного здоров'я!

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com