В

а

ж

л

и

в

о

 
 

IMG_1445.jpg  08 жовтня 2019 року відбулося урочисте святкування 40 річчя  створення централізованої багатопрофільної клініко-діагностичної лабораторії КНП ММР «Міська лікарня №1» м. Миколаєва.

  На заході були присутні Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, депутати Миколаївської міської ради Сергій Карцев, В’ячеслав Карцев, Сергій Мотуз, начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Павло Георгієв, начальник управління охорони здоров’я  Миколаївської міської ради Ірина Шамрай, заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Віктор Фаюк, заступник начальника управління з фінансово-економічних питань управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Вікторія Яковлева, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я Євгенія Заяць, головний експерт управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації за напрямом «Клінічна лабораторна діагностика» Олена Бєлікова, представник адміністрації Інгульськогорайону м. Миколаєва, керівники закладів охорони здоров’я м. Миколаєва.

IMG_1654.jpg

IMG_1654.jpg

Миколаївська централізована біохімічна (багатопрофільна клініко-діагностична) лабораторія міської лікарні №1 створена у 1979 році.

Основною метою її створення було забезпечення усіх закладів охорони здоров’я міста цілодобовими, сучасними, якісними дослідженнями необхідними для діагностики та лікування різних хвороб. 

Високотехнологічне обладнання сконцентрувалось в одній лікарні, що дало змогу  раціональніше використовувати реактиви, персонал та заощадити більше ніж на 50% бюджетні кошти. Це, в свою чергу, дозволило значно розширити діапазон та збільшити обсяг досліджень.

IMG_1654.jpg

Ініціаторами створення ЦБКДЛ були заступник начальника обласного УОЗ Савельєва Тамара Артемівна, обласний терапевт Кошкіна Калерія Павлівна, завідуюча міським відділом охорони здоров’я Беляєва Алла Сергіївна.

Організація лабораторії проходила під керівництвом головних лікарів МЛ №1 Хоржевського Віталія Віталійовича, який заклав фундамент початку організації лабораторії, Малого Віктора Гнатовича, Гушлевського Віктора Івановича та Грачової Марії Георгіївни, які прийняли активну участь у подальшій організації ЦБКДЛ.

  32 роки очолювала лабораторію Немировська Елла Семенівна, яка вклала в її розвиток  свої досвід та знання, тепло своєї душі. Створений нею колектив складає основу колективу і на сьогодні.

  До розвитку ЦБКДЛ залучилося потужне на той час підприємство Миколаївський суднобудівний завод ім. 61 Комунара  (директор  - Овдієнко І.М.), яке у 1991 році надало лабораторії унікальне обладнання - автоматичний біохімічний аналізатор «CobasMira», швейцарської фірми «Хоффман-ла-Рош», що прослужив медицині усього міста майже 20 років.

  При створенні ЦБХЛ виконувалося 50 видів досліджень для 10 лікарень міста.

  Через 10 років лабораторія вийшла на новий рівень професійного  розвитку: була створена ІФА – лабораторія для вірусологічної, пренатальної та онкодіагностики та збільшилися вдвічі діапазон досліджень та кількість закладів, які обслуговуються, а лабораторія стала демонстраційною лабораторією фірм «Хофман-ла-Рош» (Швейцарія) з імуно-ферментної діагностики та «Кормей» (Польща) з клінічної біохімії.

  На сьогодні  дослідженнями проведеними в ЦБКДЛ користуються 17 закладів охорони здоров’я  міста, а їх діапазон складає 105 сучасних досліджень. Щорічно в лабораторії проводиться більше 1 млн. біохімічних, імунологічних та імуноферментних  аналізів, на які виділяється з бюджету більше 2 млн. грн. У 2018 році було проведено 1 169 165 досліджень. З початку  2019 року заклад отримав фінансування близько 1 млн. грн.

  Фахівці лабораторії – професіонали високого рівня, більше 80% з яких мають вищу кваліфікаційну категорію.

  ЦБКДЛ – учасник міжнародних та всеукраїнських конференцій та семінарів, є базою Медичного коледжу з проведення курсів підвищення кваліфікації для середніх лаборантів.

  Сьогодні лабораторія має технічний та кадровий потенціал для розширення переліку аналізів та збільшення їх кількості.

  Діапазон досліджень змінюється в залежності від потреб галузі. Так, в лабораторії виконується дослідження напруги імунітету до правця; в зв’язку з несприятливим епідстаном в Україні по кору в ЦБКДЛ з 2018 року виконується оцінка напруги імунітету до кору.

IMG_1654.jpg

  На заході  також було представлено придбане сучасне медичне обладнання відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії.

  В 2019 році завдяки ініціативі Миколаївського міського голови Сєнкевича Олександра Федоровича та депутатів Миколаївської міської ради виділено кошти на  закупівлю сучасного і вкрай необхідного обладнання для відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії КНП ММР «Міська лікарня №1» на загальну суму близько 2 млн.грн. До цього дихальна апаратура та монітори у відділенні не оновлювались більше 10 років. 

Придбано:

- пересувна рентгенівська система   - 1 шт.;

- апарат штучної вентиляції легенів - 1 шт.;

- монітори пацієнта - 6 шт.;

- монітор приліжковий - 1 шт.;

- кисневі концентратори  - 2 шт.;

- насос шприцевий  - 2 шт.    

 Це обладнання дозволяє  надавати невідкладну допомогу на належному, сучасному рівні  згідно вітчизняних та міжнародних протоколів та надає можливість укласти  договір з Національною службою здоров’я України.

 В подарунок від міської влади сьогодні відділення отримало ще 1 монітор та 4 інфузомати.

  

IMG_1654.jpg

  Зі словами щирої подяки присутнім директор міської лікарні № 1 Марія Грачова вручила керівникам міських лікарень свої подарунки – глюкометри для відділень реанімації.

IMG_1654.jpg

IMG_1654.jpg

IMG_1654.jpg

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com