В

а

ж

л

и

в

о

 
 

000011 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) – тяжке невиліковне інфекційне захворювання, зумовлене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який руйнує імунну систему людини, знижує опірність  організму до будь-якого захворювання.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі,  однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає можливість її розвитку та поширенню

 

Синдром набутого імунодефіциту або СНІД – смертельну хворобу, яка стала епідемією сучасності, називають чумою ХХІ століття. Небезпечне захворювання — ВІЛ - вірус імунодефіциту людини турбує сьогодні весь світ. На жаль, не оминуло воно і нашу країну.  Щоденно інфікується  ВІЛ  близько 50 осіб, 8 громадян помирають від СНІДу.

Станом  на 1 жовтня 2014 року на обліку в медичних закладах області  знаходилось 7,5 тис. ВІЛ-інфікованих. Серед вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції статевим шляхом інфіковано майже 60% осіб, більше 20%– парентерально (через споживання ін‘екційних наркотичних речовин), 18,4% – вертикальним шляхом  (від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності).

Щорічно відбувається зниження питомої ваги парентерального шляху передачі та збільшення гетеросексуального шляху передачі ВІЛ-інфекції. Це свідчить про вихід епідемії у широкі верстви населення. Зростання цього шляху спричинило поступове збільшення кількості ВІЛ-інфікованих жінок дітородного віку.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної небезпечної поведінки. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. СНІД загрожує нам усім, тому що не визнає ніяких кордонів.

Зважаючи на актуальність цієї теми особливо для молоді, адже серед ВІЛ-інфікованих в Україні близько 65% — це молоді люди віком 15-29 років, спеціалістами відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 постійно проводиться інформаційно-просвітницька та профілактична робота серед молоді. Зокрема, до цієї дати були проведені цикл лекцій та семінар на тему: «ВІЛ/СНІД. Загроза завжди існує!» серед учнів загальноосвітніх шкіл, миколаївської гімназії № 41,  Миколаївського професійного ліцею та інших навчальних закладів міста. Молодь мала змогу поспілкуватися із фахівцями відділення, бажаючі – пройти безкоштовно обстеження на ВІЛ методом «швидкого тесту», отримати тематичну літературу.00020003

Ми звертаємось до молоді: Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя. Перед вами неосяжне майбутнє, грандіозні плани, -  не руйнуйте їх необдуманими вчинками. Дбайте про своє здорове майбутнє вже сьогодні!

Братченко Н.В., завідуюча відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 м.Миколаєва.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com