В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Станом на 16 жовтня 2014 р. за офіційною інформацією ВООЗ загальна кількість осіб, постраждалих від спалаху хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ) в Західній Африці, становить 8997 осіб, у тому числі 4493 летальних випадків:

Гвінея - 1472 випадки, в т.ч. 843 летальні;

Ліберія - 4249 випадків, у т.ч. 2458 летальних;

С’єра-Леоне  - 3252 випадки, у т.ч 1183 летальні;

Нігерія - 20 випадків, в т.ч. 8 летальних;

Сенегал - 1 випадок;

США - 2 випадки, у т.ч. 1 летальний;

Іспанія - 1 випадок.

 

Випадки хвороби продовжують реєструватися і серед медичного персоналу. Загальна кількість медичних працівника, що постраждали від ХВВЕ, складає 427 осіб, 236 з яких померли.

У Гвінеї, Ліберії та С’єра-Леоне спостерігається інтенсифікація епідемічного процесу у порівнянні з минулим тижнем. Однак, за аналогічний період відзначається і незначне зниження інтенсивності епідпроцесу у столиці Гвінеї Конакрі.

Спалах хвороби, викликаної вірусом Ебола в Сенегалі і Нігерії, за оцінками фахівців ВООЗ, вважатиметься завершеною, якщо до 17 і 20 жовтня відповідно, не буде зареєстровано нових випадків. Даний факт в черговий раз підтверджує важливість таких першочергових протиепідемічних заходів як встановлення кола контактних, ізоляція та медичний нагляд за особами, що мають епідеміологічні ризики.

15 жовтня у Гані пройшло засідання місії Ради безпеки ООН по боротьбі з гарячкою Ебола, де в черговий раз наголошено на недостатність міжнародної допомоги регіону (медикаменти, засоби індивідуального захисту, дезінфектанти, засоби лабораторної діагностики тощо) для боротьби з цією хворобою та важливості ролі психологічного фактору. Відмічено, що невірні уявлення про хворобу та місцеві забобони, значно знижують ефективність протиепідемічних заходів в уражених регіонах. На засіданні затверджено цільові показники на найближчу і довгострокову перспективу.

Випадок захворювання в Іспанії.

6 жовтня 2014 ВООЗ отримала інформацію про перший підтверджений випадок хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ), за межами Африки. Хвороба була виявлена в Іспанії у медсестри, яка не відвідувала Західну Африку, але брала участь у медичному обслуговуванні громадянина Іспанії, інфікованого в Сьєрра-Леоне. Хворий на ХВВЕ був евакуйований в Мадрид (Іспанія) 22 вересня і помер 25 вересня 2014. Жінка контактувала з пацієнтом 24 і 25 вересня 2014 року. Повідомляється, що в обох випадках вона користувалася належними засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).

Медсестра припускає, що можливо заразилася в той момент, коли знімала костюм, прибираючи кімнату після смерті місіонера. За словами лікаря пацієнтки, вона зізналася, що доторкнулася до обличчя рукавичкою, коли знімала захисний костюм.

 29 вересня 2014 у жінки розвинулася лихоманка і 6 жовтня 2014 вона була поміщена в ізолятор лікарні Мадриду, де на даний час отримує лікування в ізольованих умовах.

6 жовтня 2014 у хворої були відібрані клінічні зразки та направлені для тестування в Національну референс-лабораторію. В той же день отримані позитивні результати на вірус Ебола.

Органи громадської охорони здоров'я Іспанії проводять розслідування для встановлення шляху передачі інфекції. Проводиться виявлення осіб, що мали близькі контакти з жінкою, продовжується виявлення контактів громадянина Іспанії, який перебував на лікуванні в Іспанії.

Випадок захворювання у США.

Медпрацівник техаського госпіталю заразився вірусом Ебола в результаті порушення вимог протиепідемічного режиму у стаціонарі. Захворювання було виявлено при обстеженні співробітника госпіталю, що контактував з інфікованим Ебола пацієнтом з Ліберії Томасом Еріком Дунканом, який помер 8 жовтня. Це вже другий випадок інфікування Ебола на території США.

Заражений медпрацівник поскаржився на погане самопочуття 10 жовтня. Факт зараження було підтверджено результатами попереднього тесту. Співробітник лікарні використовував повний комплект захисного одягу: костюм, рукавички, маску, окуляри.

Зараженого медпрацівника було ізольовано. На даний час проводиться виявлення і перевірка всіх, з ким він контактував в останні дні.

Це другий випадок зараження медпрацівника гарячкою Ебола за межами Африканського континенту у зв'язку з недотриманням належним чином заходів інфекційного контролю в ЛПУ, зокрема, пов'язаного з використанням засобів індивідуального захисту.

Читайте також Лихорадка Эбола.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com