В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Без имени 1  Збір дикорослих грибів пов’язаний з великим ризиком для здоров’я. Незважаючи на перестороги й попередження небезпеки, яка пов’язана з отруєння грибами.

  Однією з причин виникнення отруєнь дикорослими грибами є помилкове збирання отруйних грибів замість їстівних. Це трапляється при недостатній обізнаності грибників, які не відрізняють їстівні гриби від отруйних двійників. Отруєння можуть викликати і умовно їстівні гриби при неправильному їх приготуванні.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

-        не збирайте трухляві, червиві, пошкоджені гриби;

-        не їжте гриби сирими;

-        не збирайте гриби біля сміттєзвалищ, автодоріг, залізниці, промислових об’єктів;

Гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому переробляти їх треба в день збирання. Зберігати свіжими їх можна не більше 18-24 годин при температурі не вище 10 С (тобто в холодильнику). Страви з їстівних грибів можна зберігати на холоді також не більше доби.

Любителям грибних страв слід пам’ятати, що купувати дикорослі гриби на ринках дуже небезпечно. Особливо небезпечні сушені гриби, вид яких не можна визначити. Якщо ж, незважаючи на перестороги, ви споживали дикорослі гриби, і через 6-10 годин у вас з’явилися ознаки отруєння грибами:  біль у животі, нудота, сильна блювота, розлад шлунку, синюшність губ, нігтів, судоми, падіння кров’яного тиску, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою до лікарів, навіть при легкому отруєнні грибами !

 

Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.

 

Головним принципом долікарської медичної допомоги (лише за умов, що немає жодної можливості отримати кваліфіковану допомогу) при отруєнні грибами є видалення токсину, що не всмоктався. Важливо викликати блювоту (якщо не було мимовільної блювоти) і промити шлунок, випити води з активованим вугіллям (важливо щоб вона залишалась в шлунку якійсь час).Слід підкреслити, кількість активованого вугілля повинна бути достатньою – не менше 0,5-1 г/кг маси тіла (40-60 г для дорослої людини).

ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ – ЦЕ ЗАГРОЗА ДЛЯ ВАШОГО ЖИТТЯ !

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com