В

а

ж

л

и

в

о

 
 

клещЗ настанням теплої пори року, все більше можна зустріти відпочиваючих на природі.  Але слід зауважити, що це не тільки радість і користь, але й небезпека!

Слід пам’ятати, що кліщі активні з середини травня до кінця вересня. Як правило, людину, що йде лісом, кліщі атакують на рівні його гомілок, колін, стегон.

Поради від управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, як вберегтися та не стати жертвою кліщів.

Чому кліщі небезпечні?

Кліщі небезпечні тим, що здатні передавати різні інфекційні захворювання, в тому числі і кліщовий енцефаліт – запалення головного мозку, що може призвести до смерті.

Кліщі є переносниками збудників вірусних та бактеріальних захворювань людей та тварин. Укуси кліщів загрожують такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), марсельська гарячка.

Хвороба Лайма вражає шкіру у вигляді червоних плям, а також нервову систему, опорно-руховий апарат і серце.

Як же вберегти себе від таких комах, як кліщі?

У міських парках ризик стикнутися з цими малоприємними комахами дещо нижчий, ніж у "дикому" лісі. Головні поради для любителів лісового відпочинку — не допустити потрапляння кліща на шкіру. Для цього варто одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Навіть якщо кліщ заповз — його буде легко помітити. На голову — накинути каптур, або одягти капелюха з полями. Обробіть одяг спеціальними аерозолями від кліщів.

Якщо влаштовуєтесь на природі на тривалий час — звільніть від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну, бо кліщі саме там полюбляють влаштовувати "засідки". Відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів.

Під час перебування у лісі чи парку — оглядайте себе, дітей і домашніх тварин, якщо вони з вами, на предмет присутності небажаних "сусідів". Якщо не маєте протипоказань — використовуйте засоби від кліщів.

Після прогулянки так само перевірте, чи не принесли з собою "гостей", особливо ретельно огляньте ділянки тіла, покриті волоссям. Вдома варто одразу змінити одяг, білизну, так само уважно їх обстежити, аби не влізли "чужі", випрати та випрасувати речі.

Якщо кліщ таки вкусив?

Якщо вам не вдалося вберегтися і ви таки стали жертвою кліща: не панікуйте! Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування кліща, якщо менше доби — вірогідність інфікування досить мала, а от після третьої — майже 100%.

Тому кліща слід зняти якнайшвидше.

Найкраще — звернутись по допомогу до медиків. Якщо це неможливо, треба видалити комаху самостійно: обгорнути пальці марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку вбік. Також можна скористатись пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаху разом із хоботком. Не можна розчавлювати кліща, щоб збудники хвороби, які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини.

Після видалення комахи місце присмоктування змастити розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився у ранці — видалити його стерильною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом та звернутись за медичною допомогою до лікарів.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com