В

а

ж

л

и

в

о

 
 

ActionVaccine4

      В цьому епідеміологічному сезоні в Україні будуть циркулювати три штами вірусу грипу - А/H3N2/Гонконг, В/Брісбен та новий штам для України А/H1N1/Мічиган. Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що епідемії українцям уникнути не вдасться. Медична спільнота очікує більш масштабної епідемії грипу та ГРВІ, ніж у сезон 2016-2017 років.
У минулому епідсезоні хворих було зареєстровано 6,2 млн. осіб, більшість з них це були діти. На грип щорічно хворіють мільйони українців, насамперед - це діти і люди похилого віку. В минулому році через ускладнення померло більше 170 людей.

      В групах ризику стосовно ускладнень перебігання захворювання грипу А (H1N1):особи з інсулінорезістенціей (з цукровим діабетом),особи з надмірною масою тіла,хворі на хронічні захворювання легенів і серця. Також, особливо сприятливі до ускладнень від грипу вагітні жінки,через фізіологічні зміни в серцево-легеневої та імунної системах, причому чим старше жінка, тим вище ризик важкої хвороби і госпіталізації в зв'язку з необхідністю проведення інтенсивної терапії. Нарешті, грип під час вагітності може призвести до загибелі плоду, передчасних пологів, низької ваги при народженні і будь-яким іншим неприємностей. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує проводити щорічну вакцинацію жінок на будь-якій стадії вагітності.

      Вакцинація від грипу запобігає розвитку важкої форми захворювання. Найкраще робити щеплення від грипу до початку епідемічного сезону. Ось зараз, поки з грипу ситуація плюс-мінус спокійна, саме час вакцинуватися.
За даними Міністерства охорони здоров’я України на сьогодні оновлено штамовий склад затверджений для 4 вакцин проти грипу:
- Інфлувак® (Influvac®) Вакцина Для Профілактики Грипу, Поверхневий Антиген, Інактивована, Виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;
- ІнфлуензаВаксін, виробник ХуаланБіолоджікалБактерінКо., Лтд., Китай;
- ДжісіФлю/GcFluВакцина Для Профілактики Грипу (Розщеплений Віріон, Інактивований), виробник Грін КроссКорпорейшн, Корея;
- Ваксігрип / VaxigripСпліт-Вакцина Для Профілактики Грипу Інактивована Рідка, виробник СанофіПастер, Франція.
      Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть купуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
В місті Миколаєві на кінець 43 тижня 2017 року кількість осіб, які отримали щеплення проти грипу складає 204 особи, з них: дітей до 17 років – 6 осіб,медичних працівників – 194 особи, інші – 4 особи.
      За даними дозорного епідеміологічного нагляду за 43 тиждень 2017 року зареєстровано 2926 випадків грипоподібних захворювань (далі – ГПЗ),серед них найбільше дітей 0 - 14 років. На звітному тижні в лікувальні заклади госпіталізовано 118 осіб, стан здоров’я яких визначений як тяжка гостра респіраторна інфекція (далі – ТГРІ), відсоток ТГРІ серед госпіталізацій по всіх причинах складає 4,03%.
      Люди повинні розуміти, що вони не повинні займатися самолікуванням і приймати якісь препарати. У переважній більшості випадків, важкий грип починається відразу важко: з високої температури тіла в перший же день захворювання. І потрібно відразу ж звертатися до лікаря. Це - відповідальність людей. Основний "удар" під час епідемії грипу на себе беруть лікарі швидкої допомоги, дільничні та сімейні лікарі.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com