В

а

ж

л

и

в

о

 
 

     Управління  охорони  здоров’я  Миколаївської  міської  ради  щодо  стану захворюваності  на  грип  та  ГРВІ  у  поточний  період  епідеміологічного  сезону  2015-2016  років  повідомляє:

      Управлінням  охорони  здоров’я  Миколаївської  міської  ради  та  закладами  охорони  здоров’я  міста Миколаєва постійно ведеться  моніторинг  епідемічної  ситуації   з  грипу  та  ГРВІ:   в  міжепідемічний  період  –  щотижня,  а  у  період   підвищеної   захворюваності  –  щоденно.

     Епідемічний  поріг   з   грипу   та   ГРВІ   знаходиться   на   низькому рівні,  що  притаманно   для  цієї  пори  року  і  захворюваність  в  епідсезоні  2015 – 2016  років  менше   рівня  аналогічного  періоду  минулого епідемічного  сезону.

     З  початку  епідемічного  сезону  з  28  вересня  2015  року  по  11 січня 2016 року центрами первинної медико-санітарної допомоги було  зареєстровано  27061  випадок  захворюваності  на  грип  та  ГРВІ, з  них :

     -  77,5%  з  числа  захворілих  складають  діти  до  17 років (20987  дітей),

     -  47,6%  з  числа  всіх  захворілих  дітей  складають  школярі (12888  осіб). 

     - 0,09% з числа всіх захворілих ускладнено пневмонією (25 осіб ),                     з  них  11 дітей,  що  становить  44%  від  усіх  ускладнень.

     З   початку  щотижневого  моніторингу,  з  28 вересня 2015 року, фахівцями  лабораторій  Держсанепідслужби  України  методом  полімеразної ланцюгової  реакції  визначено віруси грипу типу А(Н1N1)pdm09, 1 –  А(Н1N1)сезонний, 10 – А(Н3N2)сезонний,  7 – А нетипований  та  12 – В.

     Основна  рекомендація  при   підвищенній   температурі   з  різних  причин:  в  обов’язковому   порядку  звернутися  до  лікаря.  

Грип : 6 способів ефективного лікування

      Одним з найпоширеніших видів ГРВІ є грип - він спостерігається у 90 % хворих респіраторними вірусними інфекціями. На жаль, кожен зимовий сезон супроводжується епідеміологічними спалахами цього захворювання. Як вилікуватися від грипу швидко і уникнути всіляких ускладнень, розповідає лікар- терапевт.

       Щоосені  йде активна пропаганда вакцинації проти грипу , яку необхідно проводити щорічно. Чому щороку? Вся причина в тому, що вірус грипу дуже мінливий - щороку він видозмінюється і лікарі змушені постійно знаходити все нові і нові способи боротьби з ним.

      Передається вірус повітряно-крапельним шляхом . Причому, не можна не відзначити його високу контагенозний - він розвивається практично у всіх людей, в чиї дихальні шляхи він потрапив .

      Інкубаційний період, тобто той період, за який хвороба може проявити себе після потрапляння в організм, дуже короткий - всього 1-2 (максимум - 5) доби.

У цей період вірус активно розмножується у верхніх дихальних шляхах і вражає миготливий епітелій, який покритий ворсинками, відповідальними за очищення повітря від бруду, пилу, бактерій і вірусів, спрощуючи проникнення вірусів і бактерій в організм.

      Саме ця особливість вірусу грипу пояснює тяжкість його перебігу і частоту ускладнень - на ослаблений організм може "сісти" будь-яка інша інфекція, викликаючи пневмонію або бронхіт.

      У ГРВІ ( ця абревіатура об'єднує в собі риновіруси, аденовіруси та деякі інші групи вірусів) ризик розвитку ускладнень набагато нижче , як і набагато нижче ризик смертельного результату .

      Грип можна відрізнити від інших ГРВІ не тільки виділивши його з крові, але і за симптомами захворювання. Грип завжди починається гостро, часто хворий може назвати не тільки день і час доби , коли він захворів, але й годину початку захворювання.

      Першими симптомами бувають озноби , ломота в тілі , світлобоязнь, різкий підйом температури ( вона може досягати 40 градусів), головний та м'язові болі .

Ніколи в першу добу, не буде нежиті - якщо все починається з нього , то це вже точно якась інша інфекція. При ГРВІ картина більш згладжена , початок хвороби може розтягнутися на кілька діб і температура зазвичай рідко перевищує 38 градусів.

      Приблизно на другу добу приєднується кашель, зазвичай сухий , але може бути і з відходженням мокротиння. Часто кашель буває болючий, «гавкаючий» . Вірус грипу вражає судинну стінку , тому нерідко явищем при грипі буває висип у вигляді точкових крововиливів , кровотечі з носа, ясен , що не характерно для інших ГРВІ .

       Як правило , грип проходить гостру фазу за 3-5 днів і повне одужання відбувається на 7-10 добу. Але це тільки в тому випадку, якщо не розвинуться ускладнення. Такі, як пневмонія, бронхіт, синусит.

       Також на тлі грипу можуть загострюватися хронічні захворювання, з'являтися серцевосудинні порушення, змінитися нормальний склад крові, аж до розвитку лейкозів у дітей.
       На жаль , грип може закінчитися і летальним результатом - у світі смертність становить 0,2 % (враховуючи, що в період епідемії практично всі переболевают грипом, виходять досить великі втрати).

      Найважче грип протікає в ослаблених людей , літніх і дітей. Смерть може настати від інтоксикації і , як наслідок, поліорганної недостатності , крововиливи в життєво - важливі органи , пневмонії або серцево -судинної недостатності.

        Після перенесеного вірусу грипу ризик повторного інфікування залишається високим протягом 3 -х тижнів, тому організм слабшає і легкодоступний для ураження іншими вірусами і бактеріями. І , звичайно, всіх хвилює питання: чи необхідно звертатися до лікаря?  -  Зрозуміло, в найкоротші терміни необхідно звернутися до лікаря і залишатися під його наглядом до самого кінця хвороби , щоб уникнути ускладнень або небажаних наслідків .

Як вилікувати грип швидко і без ускладнень

  У разі грипу стратегічно важливим є лікування з перших годин нездужання.

     Але звернутися за медичною допомогою ви зможете, як правило, не раніше, ніж до кінця першої - початку другої доби . Тому потрібно бути у всеозброєнні.

     При виникненні перших симптомів грипу :

     1. Надіньте марлеву маску. Вона захистить ваших близьких від зараження , а також допоможе скоріше видужати вам .

Перебуваючи в масці, ви постійно дихайте вологим, теплим повітрям - це свого роду природна лікувальна інгаляція.

     Тільки не забувайте кожні 2-3 години міняти маску, і краще, якщо це буде не разова паперова маска, а зроблена з складеною в 4-6 разів марлі.

     2. Постарайтеся якомога більше пити. У добу бажано випивати 2-2,5 літра рідини.

Це може бути компот із сухофруктів , лужна мінеральна вода (але не більше 1-2 склянок на день ), молоко , чай з лимоном та ін .

     3. У першу добу можна прийняти 2,5 г аскорбінової кислоти , надалі доза повинна становити 1 г на день.

Зручно розчиняти порошки аскорбінової кислоти ( фасуються по 2,5 г) в теплому чаї з цукром.

     Але пам'ятайте, що аскорбінова кислота дуже легко руйнується при високій температурі, збовтуванні , на світлі.

Тому правильніше безпосередньо перед застосуванням всипати порошок у вже приготований теплий і солодкий чай.    

   У зв'язку з особливостями засвоєння аскорбінової кислоти корисно пити її невеликими порціями протягом дня .

      4. Такі противірусні препарати , як ремантадин, арбідол та інші , потрібно приймати з першої доби хвороби. Тому ви не помилитеся , якщо почнете їх прийом до приходу лікаря.

Ремантадин приймається за наступною схемою: в першу добу - 300 мг , у другі - 200 мг і на треті - 100 або 200 мг . Дітям до 12 років препарат протипоказаний.

Арбідол - по 200 мг три рази на день протягом перших трьох діб з початку хвороби. У першу добу можна випити подвійну дозу. Дітям до 6 років препарат протипоказаний.

      5. Також до приходу лікаря потрібно почати прийом інтерферону або його індукторів : циклоферона , віферона , аміксину та ін . Ці препарати здатні допомогти тільки в перші кілька днів хвороби.

      6. Прийом жарознижуючих у дорослих залежить не від висоти температури, а від загального стану . Якщо ви легко переносите лихоманку, не поспішайте з прийомом жарознижуючих засобів .

  За медичною допомогою потрібно звертатися обов'язково.  Подальше лікування і спостереження повинен здійснювати лікар.      Під маскою грипу можуть ховатися самі різні захворювання : гепатит , кір, ВІЛ- інфекція та ін . Самолікування в цих випадках загрожує серйозними наслідками для здоров'я.

      Лікарем в індивідуальному порядку визначаються показання до прийому антибіотиків при грипі для запобігання його бактеріальних ускладнень .

Крім цього, хворі з важкими формами грипу мають бути госпіталізовані. Важкі і украй важкі форми хвороби небезпечні розвитком набряку мозку, легенів та інших ускладнень, які нерідко призводять до смерті.

Проте, як відомо , найкраще лікування - це профілактика !

Профілактика грипу

      До традиційних заходам профілактики проти грипу відноситься вакцинація. Проводиться звичайно відповідно до епідеміологічними прогнозами в середині осені . Нерідко лікарі рекомендують зробити друге щеплення в середині зими.

      Проте ефективність вакцинації залежить від того, наскільки розробникам вдалося передбачити діючі в кожному конкретному сезоні штами : адже вірус грипу дуже мінливий і в цій мінливості - непередбачуваний. Тому велике значення має індивідуальна профілактика грипу! Щоб імунітет організму встояв перед вірусом, необхідно його зміцнювати , виключивши згубні для нього фактори як переохолодження і стреси, налагодити сон і дотримуватися правильного харчування .

Як запобігти грипу

      - Приймати вітаміни (кілька курсів на рік : особливо навесні і на початку осені ) ;

      - Приймати препарати для підвищення імунітету та профілактики (вітамін С в лікувальному дозуванні 1г / 1 таблетку , препарати Ехінацеї , індуктори інтерферону ) ;

      - Уникати близького контакту з хворими ( кашляють , чхають , з ознаками жару) ​​;

      - Ретельно і часто мити руки водою з милом або гелем - антисептиком ;

      - Регулярно провітрювати приміщення;

      - Загартовуватися ( обливання , прийом контрастного душу);

      - Займатися фізичною активністю ( фитнес, плавання , прогулянки ) ;

      - Одягатися по погоді, уникати переохолодження ( у разі непередбаченого переохолодження максимально прогрітися - випити чай з лимоном, прийняти гарячий душ) ;

      - в розпал епідемії носити захисну маску в місцях масового скупчення людей.

Грип МОЗ 14.01.2016

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com