УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

💊 Нині в програму “Доступні ліки” входять понад 500 торгових назв лікарських засобів за такими напрямами: серцево-судинні захворювання; цукровий і нецукровий діабет, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів; розлади поведінки і психіки та епілепсія; хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати, знеболювальні для паліативних пацієнтів.
📌 Щоб отримати ліки необхідно звернутися до відповідного лікаря.
👩‍⚕️Сімейний лікар, терапевт або педіатр може виписати електронний рецепт за всіма напрямами. Та самостійно призначити ліки при ➡️ серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті ІІ типу, бронхіальній астмі та ХОЗЛ,(хронічне обструктивне захворювання легень).
МОЗ Доступні ліки лікарі
❗Виписати рецепт на ліки за іншими напрямами, сімейний лікар може лише на підставі призначення відповідного лікаря-спеціаліста, який також може виписати перший рецепт:
➡️ при розладах психіки та поведінки - психіатр;
➡️ при епілепсії - психіатр або невролог;
➡️ при нецукровому діабеті та для пацієнтів з цукровим діабетом, що потребують терапії препаратами інсуліну — ендокринолог;
➡️ при хворобі Паркінсона - невролог.
➡️ імуносупресивні препарати для пацієнтів після трансплантації виписує трансплант-координатор.
Щоб отримати морфін для паліативних пацієнтів, які потребують знеболення необхідно звернутися до сімейного лікаря. Про особливості виписування препаратів морфіну тут: https://cutt.ly/Fwv4QOC8.
Отримати ліки можна в аптеках, які уклали договір з Національною службою здоров’я України.
🏥 Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
1️⃣ зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, яка відпускає ліки за необхідним напрямком.
2️⃣ через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.
3️⃣ через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном.