В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Пацієнтам

Маршрут пацієнта миколаїв на фб

 

телефонПро роботу Cаll -центрів

    Укласти декларацію або отримати кваліфіковану консультативну допомогу з питань організації надання медичної допомоги, в т. ч. з питань обстеження та лікування хворих на COVID-19 можна в Центрах первинної медико-санітарної допомоги  м. Миколаєва

Cаll – центри працюють щоденно з 08:00 до 20:00 за телефонами :

Заклад Телефон Телефон
ЦПМСД №1 (пров. Кобера, 15 А)    
              сімейна амбулаторія №1 073 268 36 61 067 987 68 11
              сімейна амбулаторія №2 073 268 36 62 067 987 68 12
              сімейна амбулаторія №3 073 268 36 63 067 987 68 13
              сімейна амбулаторія №4 073 268 36 64 067 987 68 14
ЦПМСД №2 (вул. Космонавтів, 126А) 068 491 13 96  
ЦПМСД №3 (вул. Шосейна, 128) 080 020 10 33  
ЦПМСД №4 (вул. Адміральська, 6) 080 050 49 88  
ЦПМСД №5 (вул. Адміральська, 38) 080 020 10 55 093 094 40 18
ЦПМСД №6 (вул. Шосейна, 58) 080 020 61 03  
ЦПМСД №7 (пр-т Богоявленський, 340/2) 067 807 37 91 0(512)  64 12 56

 

Декларація з лікарем - важлива для вашого здоров’я. Якщо ви вирішили обрати або змінити лікаря через певні причини нагадуємо, що потрібно мати при собі.

1⃣ Паспорт (оригінал документа).
2⃣ Реєстраційний номер облікової картки платника податків (оригінал).
3⃣ Свідоцтво про народження дитини (оригінал), якщо подаєте декларацію про вибір лікаря-педіатра чи сімейного лікаря для дитини.
4⃣ Мобільний телефон з актуальним номером.
❗ Зверніть увагу, що ідентифікація особи для укладання декларації відбувається через надсилання смс-повідомлення на номер телефону пацієнта. І саме на цей номер приходитиме смс-повідомлення з номером електронного направлення чи електронного рецепту на "Доступні ліки". Тому в декларації потрібно зазначити саме той номер, який планується використовувати тривалий час. Не вказуйте корпоративний або будь-який інший тимчасовий номер.
Також нагадуємо, за дітей до 14 років декларацію з лікарем підписує один із батьків. А якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем вона може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та у відповідному наказі МОЗ №503. Для підписання декларації індивідуальний податковий номер (ІПН) дитини не потрібен.

Для вибору лікаря  ПМД можна звернутись до  державного порталу  відкритих даних, розпорядником яких є Національна служба здоров’я (далі – НСЗУ), а саме розділ «Електронна карта місць надання ПМД».

Розділ містить інформацію про місця надання первинної медико-санітарної допомоги та кожного лікаря, що надає первинну медичну допомогу у закладах, які уклали договір з НСЗУ.

1⃣ Щоб скористатися аналітичною панеллю, перейдіть до першого розділу, власне карти.
2⃣ У фільтрах ліворуч оберіть область, зазначте тип населеного пункту або введіть в полі пошуку назву населеного пункту, який вас цікавить.
3⃣ У фільтрі “Договір з НСЗУ оберіть “З договором”.
4⃣ Якщо вам відома назва конкретного медичного закладу, оберіть його в таблиці під картою або введіть назву у фільтрі “Надавач послуг”. Відразу побачите перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію на карті чи в таблиці, розташованою нижче карти.
5⃣ У таблиці, розташованої праворуч від карти, побачите список усіх лікарів первинки, які приймають у тому закладі, який ви обрали.
6⃣ Там також вказана спеціалізація лікаря ПМД - терапевт, педіатр чи сімейний лікар, та інформація про кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Тобто якщо навпроти прізвища стоїть ✅, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо ⬆, то ще ні.
7⃣ Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору.
 
8⃣ Зверніться до обраного закладу.

 

5 questions
? Чи має право пацієнт з підозрою чи захворюванням на COVID-19 на проходження КТ або рентгену безоплатно? І що для цього потрібно?
? Доцільність обстежень пацієнту з підозрою або підтвердженим COVID-19 призначає сімейний або лікуючий лікар. Не завжди пацієнт з коронавірусною хворобою чи підозрою на неї потребує рентгенологічного дослідження. Лікар приймає усі свої рішення відповідно до клінічного стану конкретної людини. Якщо ж лікар створив електронне направлення на рентген або КТ, то пацієнт може пройти таку діагностику безоплатно. Але лише в тих закладах, які мають договір з НСЗУ на надання медичних послуг за амбулаторним пакетом. Окрім контракту з НСЗУ заклад повинен мати необхідне обладнання - рентген-апарат або томограф. 
Керівництво поліклініки, яка проводить такі обстеження, повинно подбати про те, щоб потоки пацієнтів з підозрою або захворюванням на COVID-19 були відділені від інших пацієнтів. А медичний персонал був забезпечений засобами індивідуального захисту.

  У Миколаєві перепрофільовано 39 відсотків ліжкового фонду під пацієнтів, яких лікують виключно з COVID-19, що складає 690 ліжок. Про це в ефірі телеканалу Суспільне Миколаїв: розповіла начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради.

Ірина Шамрай, начальник управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради, поділилася інформацією, на Українському радіо Миколаїв, що варто знати і робити у випадках якщо у вас захворів хтось із членів сім'ї на COVID - 19 або ви підозрюєте, що у вас є симптоми коронавирусной інфекції; або ви контактували з пацієнтами з підозрою на коронавирусной інфекцією COVID - 19.


моз 212217.09.2020 був підписаний наказ МОЗ щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19.
Документ, зокрема, передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування. Вони враховують рекомендації ВООЗ, міжнародний та вітчизняний досвід.
Згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги:
📌 особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та немає жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей.
📌 Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.
📌 ПЛР-тестування має проводитись виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря, до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.
https://moz.gov.ua/…/nakaz-moz-ukraini-vid-17092020--2122pr…

В країні встановлені чіткі правила та обмеження для кожного міста чи району залежно від встановленого на їх території рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Нагадаємо основні з них:

  За відсутності сімейного лікаря слід звернутися до регіональної чи національної гарячої лінії COVID-19. За номером гарячої лінії пацієнтові підкажуть, як діяти далі. За необхідності викличуть мобільну бригаду для проведення тестування на коронавірусну хворобу. Номер вашої гарячої лінії - на сайті Міністерства охорони здоров’я або на сайті covid19.gov.ua.

  Хто має право на безоплатний тест на COVID-19. Роз'яснення від Тетяни Бойко, директорки департаменту комунікацій НСЗУ.

  В Україні не передбачене масове безоплатне тестування на COVID-19, державним коштом тест роблять лише певним категоріям людей та у визначених випадках.

1

Коронавірус передається переважно краплинним
та контактним шляхом

bann comin

Меню

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com