УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

 віл как
ВІЛ передається від людини, яка його має, лише з певними рідинами організму: кров’ю, спермою, виділеннями зі статевих органів та кишки.
Передача ВІЛ можлива лише під час контакту цієї рідини зі слизовими оболонками, пошкодженими тканинами організму або у разі безпосереднього введення в кров. ВІЛ також може передаватися від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини під час вагітності, пологів або грудного вигодовування, проте жінки з ВІЛ-інфекцією можуть народжувати здорових дітей.
Водночас інфікуватися ВІЛ не можна через рукостискання чи обійми або через контакт з предметами побуту, наприклад, сидіннями унітазів, дверними ручками або посудом, якими користувалася ВІЛ-інфікована людина.
Інфікуватися ВІЛ може кожен, та сучасна медична наука пропонує широкий вибір засобів превенції інфікуванню себе та інших людей.
❗ Якщо у вас ВІЛ-позитивний статус, ви маєте постійно приймати антиретровірусну терапію (АРВ-терапію). Вона – безоплатна для пацієнта, не дає ВІЛ прогресувати й захищає від інфікування вашого партнера/партнерку. За кілька місяців лікування рівень вірусного навантаження знизиться і не визначатиметься тестами. Якщо це відбувається щонайменше 6 місяців, це означає, що ви не можете передати вірус сексуальному партнеру (це формула, яку понад 10 років тому довели науковці: «Не визначається = Не передається»). Проте такі ліки потрібно приймати до кінця життя, навіть якщо вірусне навантаження більше не визначається за допомогою тестів.